07.03.2017 14:46

Czy ludzie dobrze znają motywy muzyczne z filmów?

Słyszeliśmy je setki razy. Pierwsze dźwięki przywodzą na myśl słynne sceny i emocje, których dostarczały. Czy jednak jesteście w stanie odgadnąć motywy muzyczne z filmów po kilku nutkach?

Czy ludzie dobrze znają motywy muzyczne z filmów?
foto: kadr z wideo

Każdy wie jak to jest, kiedy usłyszy się fragment znanego utworu i nie można sobie przypomnieć jego tytułu. Wiemy, że kojarzymy te następujące po sobie nuty, ale za nic do głowy nie chce przyjść nazwa kompozycji czy też film, z którego ona pochodzi. Jedno z bardziej frustrujących uczuć świata.

Z nim musieli się zmierzyć uczestnicy cyklu React, którzy odgadywali tytuły filmów po fragmencie muzycznym. Przedstawiono kompozycje z bardzo znanych dzieł kinematografii, ale okazuje się, że motyw z „Indiany Jonesa” kojarzy się z tym z „Gwiezdnych wojen”. Cóż, przynajmniej nazwisko Harrisona Forda zgadza się w obu wypadkach. Z kolei dźwięki fletu z „Władcy Pierścieni” od razu przywodzą na myśl „Titanica” i utwór Celine Dion - w tym przypadku każdy z uczestników miał problemy z odgadnięciem.

Łatwiej było z „Ojcem chrzestnym”, ale dopiero po 3 sekundach kompozycji. Nieszczególnie trudnym zadaniem była tez „Psychoza” Alfreda Hitchcocka i słynny motyw autorstwa Bernarda Herrmanna, choć niektórzy pomylili go z „Krzykiem”.

Oglądając film wsłuchujcie się też w muzykę, bo inaczej wypadniecie, jak ci ludzie:

Pewnie część z Was załamała ręce i opuściła głowy w akcie zażenowania. Ale z pewnością i Wy mielibyście problemy będąc na miejscu uczestników quizu. Zresztą możecie spróbować swoich sił przy odgadywaniu komedii z lat 90.

Seria React, to nie tylko zgaduj zgadula, jak powyżej. Możecie także sprawdzić reakcje seniorów na muzykę System of a Down oraz Bring Me The Horizon.

Jak Ci poszło odgadywanie motywów muzycznych z wideo?

Robert Skowronski