18.07.2018 14:10

Czy nowy Predator to hybryda ksenomorfa? Fanowska teoria dotycząca filmu „Predator”

Tytułowy stwór z nadchodzącego „Predatora” ma kilka cech wspólnych z innym słynnym kosmitą. Czy to możliwe, że w filmie pojawi się krzyżówka ksenomorfa i yautja?

Predators
foto: materiały promocyjne

Do Ziemi zbliżają się mordercze predatory. Po raz kolejny przyjdzie nam stanąć oko w oko z kosmitą, którego podstawą egzystencji jest polowanie na inne formy życia. „Predator” w reżyserii Shan'a Blacka nie będzie zbytnio powiązany z innymi produkcjami z tej serii. W 2. zwiastunie najnowszej produkcji pojawił się jeden szczegół, który przykuł uwagę wiernych fanów, sugerujący, że w „Predatorze” zobaczymy dość spore odniesienie do poprzednich filmów o niebezpiecznych kosmitach. Czy to możliwe, że nowa wersja predatora posiada geny ksenomorfa?

„Predator” - hybryda predatora i ksenomorfa?

Każdy fan serii o uwielbiającej międzygalaktyczne łowy rasie yautja wie, że ich śmiertelnym wrogiem są ksenomorfy - kosmici znani z filmów „Obcy”. Dość szybko połączono dwa filmowe światy, dzięki czemu najgroźniejsze stwory kosmosu mogły stanąć do walki. Wynikiem tego crossovera (przynajmniej w kinie) były dwie części filmu „Obcy kontra predator”. W 2. zwiastunie oprócz tradycyjnych predatorów pojawił się nowy rodzaj potwora - o wiele większy (ponad 3 metry wzrostu) i o wiele niebezpieczniejszy yautja. Fanów zastanowił jego wygląd. 

Twórcy kanału YouTube Hybrid Network postanowili zgłębić teorię mówiącą, że nowy predator to hybryda z ksenomorfem. Świadczyć o tym ma wzrost potwora, czarny kolor skóry i naturalny pancerz. Całkiem możliwe, że podróżujące po wszechświecie predatory natknęły się na ksenomorfy i wykorzystały ich DNA do stworzenia potężniejszej odnogi własnego gatunku. Trudno przewidywać, czy teoria jest prawdziwa. Może to jedynie zmyślny Easter egg jak w filmie „Predator 2”, ale pojawiły się domysły, że nowa produkcja tak naprawdę jest furtką do powstania kolejnego filmu o pojedynku kosmicznych myśliwych z ksenomorfami. 

Jak jest w rzeczywistości? Dowiemy się 21 września 2018 roku, kiedy film „Predator” wejdzie do kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Duperele Obcy Predator