23.02.2018 14:13

Czy utwór „Sabotage” Beastie Boys ratuje zwiastun filmu o Hanie Solo?

Fani „Star Wars” mają podzielone zdania co do pierwszego trailera solowych przygód kosmicznego przemytnika. Czy nowa ścieżka dźwiękowa z Beastie Boys w roli głównej zmienia sytuację? 

Alden Ehrenreich jako Han solo
foto: kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

„Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” to jeden z najbardziej tajemniczych filmów ostatnich miesięcy. Podczas kręcenia zdjęć, promocja była raczej skromna. Reżyser Ron Howard podzielił się kilkoma informacjami i zdjęciami, ale były to raczej mgliste zapowiedzi filmu o gwiezdnym awanturniku. Lucasfilm kazał też długo czekać na pierwszy zwiastun drugiego spin-offa „Gwiezdnych Wojen”. W końcu podczas Super Bowl 2018 pojawił się teaser filmu, a kilka godzin później otrzymaliśmy pierwszy trailer. Niestety wielu fanom nie przypadł on za bardzo do gustu. Pewien fan sagi postanowił naprawić błąd twórców oryginalnego zwiastuna, zmieniając soundtrack. 

Beastie Boys w zwiastunie filmu o Hanie Solo

Wszelkie materiały promocyjne dotyczące serii „Star Wars” są zazwyczaj utrzymane w jednej manierze, nawiązującej w swojej estetyce do oryginalnej trylogii. Plakaty wyglądają bardzo podobnie. Zresztą tak samo jest ze zwiastunami, którym zawsze towarzyszy muzyka zagrana przez orkiestrę symfoniczną. Ale nie ma się co dziwić. W końcu ścieżka dźwiękowa z „Gwiezdnych Wojen” to jedne z najbardziej rozpoznanych i popularnych utworów napisanych na potrzeby filmów na świecie. W przypadku „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” nie mogło być inaczej. Jednak na kanale YouTube War Starts at Midnight Podcast postanowiono zrobić mały eksperyment. Przeróbka zwiastuna została nietknięta, jeśli chodzi o warstwę wizualną. Zmieniła się jedynie muzyka. Zniknął piękny, ale pompatyczny utwór skomponowany przez Johna Williamsa. Zastąpiono go hitem roku 1994 - piosenką „Sabotage” z repertuaru Beastie Boys. Jak prezentuje się wersja trailera z muzyką rockujących raperów? 

Trzeba przyznać, że muzyka Beastie Boys nadaje zwiastunowi przysłowiowego kopa i sprawia, że o wiele lepiej ogląda się zlepek scen filmu o Hanie Solo. Tego typu zestawienie wpisuje się w popularnym ostatnimi czasu stylu, pojawiającego się w wielu megprodukcjach. W trailerze „Suicide Squad” wykorzystano kawałek Queen, serial o Punisherze promowano utworem Metalliki, „Thora: Ragnarok” zilustrowano piosenką Led Zeppelin, a „Black Panthera” okraszono twórczością Vince'a Staplesa. 

Zwiastun zwiastunem, ale jak będzie prezentowała się finalna wersja filmu Rona Howarda z Aldenem Ehrenreichem w roli tytułowej? Dowiemy się już 25 maja 2018 roku, kiedy produkcja pojawi się w polskich kinach. Przypominamy, że na cześć bohatera powstała również piosenka, której słowa stanowią wycięte fragmenty z filmów, których pojawia się Han Solo. 

Jak podoba Ci się zwiastun filmu o Hanie Solo z muzyką Beastie Boys?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Beastie Boys Duperele Gwiezdne wojny Han Solo Star Wars Han Solo: Gwiezdne wojny – historie