26.06.2018 14:16

Czy w „Civil War” zaspoilerowano, kto umrze w „Avengers: Infinity War”?

W sieci pojawiła się teoria, według której bracia Russo ukryli zakończenie „Avengers: Infinty War” w 3. części przygód Kapitana Ameryki. Czy to możliwe?

Kapitan ameryka: Wojna Bohaterów
foto: materiały promocyjne

Filmy „Captain America: Civil War” i „Avengers: Infinity War” łączy wiele wspólnych cech. Obie produkcje stworzyli Anthony i Joe Russo, w obu pojawia się słowo „wojna” w tytule, oba są 3. częściami większej serii i w obu na ekranie możemy zobaczyć prawie wszystkich herosów ze świata MCU. Okazuje się jednak, że w 3. części przygód Kapitana Ameryki ukryto odpowiedź na pytanie, które rozpalało fanów Marvel Studios, od kiedy ogłoszono, że Avengers staną oko w oko z Thanosem. Pytanie brzmiało oczywiście: Kto zginie w „Avngers: Infinity War”? Okazuje się, że odpowiedź mieliśmy cały czas pod samym nosem. 

Finał „Avengers: Infinty War” zasugerowano w „Captain America: Civil War”?

Kanwą 3. części „Kapitana Ameryki” był konflikt pomiędzy bohaterami, który pojawił się po wydarzeniach z „Avengers: Age of Ultron”. Władze większości państw świata uznały, że herosi muszą być kontrolowane przez rząd, ponieważ pozostawione samopas, dokonują ogromnych zniszczeń i stwarzają zagrożenie dla zwykłych obywateli. Iron Man był za podpisaniem aktu rejestrującego superbohaterów. Cap stanął w opozycji do pomysłu. Pozostali bohaterowie wybrali strony i starli się w pamiętnym pojedynku. 

Użytkownik serwisu Tumblr posługujący się nickiem Raider 5, zauważył, że w jednym z kluczowych momentu filmu pojawia się ujęcie, będące spoilerem wydarzeń z „Infinity War”. Chodzi o moment, w którym widzimy bohaterów, debatujących nad podpisaniem Porozumienia z Sokovii. W pewnym momencie widzimy część herosów siedzących przy stole. Po lewej stronie blatu znajdują się Steve Rogers, Black Widow i War Machine. Po prawej widzimy natomiast Visiona, Scarlet Witch i Falcona. 

Captain America: Civil War

Lewa strona stołu zbiera bohaterów, którzy zdołali przeżyć pstryknięcie palcami Thanosa. Prawa strona to herosi, którzy rozpłynęli się w powietrzu. Czy to jedynie przypadek? A może bracia Russo przemyśleli wydarzenia kolejnych filmów jeszcze w roku 2016 i zostawili ten Easter egg dla fanów, którzy powrócą do „Civil War” po obejrzeniu 3. część „Avengers”

Pozostali przy życiu bohaterowie i Thanos powrócą już w maju 2019 roku, kiedy film „Avengers 4” trafi do kin. 

Czy scena z „Civil War” była spoilerem „Infinity War”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Kapitan Ameryka Marvel Avengers: Infinity War Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów