18.08.2017 15:20

Czy w serii „Obecność” niebawem zobaczymy demoniczną Pielęgniarkę?

James Wan filmem „Obecność” stworzył cale horrorowe uniwersum. Czy do opętanych bohaterów filmów Wana i Sandberga niebawem dołączy przerażająca Pielęgniarka? 

The Nurse, Obecność, pielęgniarka
foto: kadr z filmu

James Wan, jak sam niedawno powiedział, stworzył uniwersum, w którym rozgrywają się filmy „Obecność” i „Anabelle” przez przypadek. 11 sierpnia miała miejsce premiera drugiej części horroru o nawiedzonej lalce w reżyserii Davida F. Sandberga. Horrorowy świat się rozrasta, bo niebawem przerażać we własnych filmach będą też Zakonnica i The Crooked Man. Czy niebawem dołączy do nich zupełnie nowa postać, demoniczna Pielęgniarka z nawiedzonego szpitala? Być może.

Miesiąc przed premierą filmu „Annabelle: Narodziny zła, reżyser ogłosił konkurs na krótkometrażowy horror, który dzieje się w uniwersum stworzonym przez Jamesa Wana. Fani filmów grozy z zacięciem filmowców z całego świata nadsyłali swoje dzieła. Jednak najlepszym (przynajmniej w Stanach Zjednoczonych) okazał się film „The Nurse. Fabuła może nie jest zbyt skomplikowana, ale czego się spodziewać po 2-minutowej produkcji. Nic dziwnego, że film został wybrany za najlepszy, bo jest naprawdę profesjonalnie wykonany. Pojawiają się elementy i klimat uniwersum i co najważniejsze, coś, co łączy produkcje Wana i Sandberga - estetyka sfery wizualnej. „The Nurse” wygląda jak żywcem wyjęta z filmu, któregoś z wymienionych reżyserów. Zresztą zobaczcie sami.

Najlepsze w tym krótkim filmie jest to, że rzeczywiście straszy. A to przecież podstawowa cecha każdego horroru. Twórca najwidoczniej dobrze wie, że w ludziach strach wywołują irracjonalne rzeczy. Niektórzy boją się klaunów, którzy są często bohaterami horrorów, inni szpitali. I właśnie w nawiedzonej placówce medycznej toczy się akcja „The Nurse”. Autorem filmu jest Julian Terry, który zachęca do współpracy wszystkich zainteresowanych. Co ciekawe produkcja powstała w niespełna 4 dni! Naprawdę duży szacunek. Kto wie, może właśnie obserwujemy narodziny nowego Geroge'a Romero?

Terry w nagrodę dostał wycieczkę do Los Angeles i spotkanie z reżyserem lub producentem „Anabelle”. Być może niebawem przerażająca Pielęgniarka na stałe zawita w świecie znanym z  „Obecności”. Chcielibyście? 

Pielęgniarka nadaje się do uniwersum Jamesa Wana?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Obecność Horror Annabelle