21.02.2019 11:48

Czym Kapitan Marvel różni się od najpotężniejszych herosów Avengers? Zobacz nowy spot filmu "Kapitan Marvel"

Marvel Studios zaprezentowało nową zapowiedź filmu "Kapitan Marvel". W nadchodzącej produkcji zobaczymy debiut superbohaterki, która pomoże Avengers w walce z Thanosem. Jak prezentuje się na tle Iron Mana, Kapitana Ameryki i Thora?

Brie Larson (Kapitan Marvel)
foto: kadr z filmu Kapitan Marvel

Fani filmów na podstawie komiksów Marvela z niecierpliwością czekają na 21. produkcję osadzoną w MCU. Mowa oczywiście o "Kapitan Marvel" - tytułu, w którym zadebiutuje zupełnie nowa superbohaterka. Dla wielu widzów był to dość duży problem, bo inni herosi Marvela są obecni na kinowych ekranach od ponad 10 lat. Twórcy wpadli jednak na pomysł, aby nowa produkcja była niejako prequelem całej marvelowskiej sagi. "Kapitan Marvel" rozgrywa się bowiem w latach 90. XX wieku. Dzięki temu z łatwością można było wprowadzić postać, nie naruszając zbytni misternie zbudowanego świata. W najnowszej zapowiedzi filmu zaprezentowano cechy wspólne między Kapitan Marvel i najpotężniejszymi członkami Avengers.

Brie Larson (Kapitan Marvel)
Brie Larson (Kapitan Marvel)
Przeczytaj także Pierwsze reakcje na "Kapitan Marvel". Czy film sprosta wymaganiom fanów Marvela?

"Kapitan Marvel" - nowa zapowiedź filmu Marvela

To, co wyróżnia bohaterkę to nie tylko fakt, że jest pierwszą heroiną, której twórcy z Marvel Studios poświęcą osobny film. Carol Danvers jest przede wszystkim niezwykle potężną kosmiczną obrończynią wszechświata, dysponującą mocami, których w MCU jeszcze nie widzieliśmy. Nie bez powodu hasło filmu brzmi: "Wyżej, dalej, szybciej, więcej". Oznacza to, że pośród tytułów Marvela pojawi się zupełnie nowa jakość. Jak prezentuje się spot "Kapitan Marvel"?

Jak widać, nową bohaterkę porównano z legendami pokroju Iron Mana, Kapitana Ameryki i Thora. Pierwszy z herosów własnymi rękami przeistoczył się w superboahtera. Za genezę drugie odpowiedzialne są determinacja i kuracja Serum Superżołnierza. Trzeci urodził się jako bardzo potężna istota. Kapitan Marvel różni się jednak od swoich poprzedników. Czym dokładnie? Tego dowiemy się po seansie nadchodzącej produkcji.

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

Czy Kapitan Marvel okaże się kluczem do pokonania Thanosa? Czy to ona będzie odpowiedzialna za ratunek pozostawionego na pastwę losu Tony'ego Starka? Czy dzięki Carol Avengers będą w stanie cofnąć czas i zapobiec pstryknięciu Szalonego Tytana? Na te i inne pytania odpowiedź dostaniemy już 8 marca 2019 roku, kiedy "Kapitan Marvel" wejdzie na ekrany kin.

>>Zobacz też: Kto jest kim w filmie "Kapitan Marvel"?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Brie Larson Captain Marvel Marvel Marvel Comics