21.03.2018 16:00

DC ma nowego Bane'a. Został nim jeden z Wojowniczych Żółwi Ninja

Crossover „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles II” przyniósł nieoczekiwany zwrot akcji. Donatello postanowił żarzyć substancję, która przemieniła go w Bane'a. 

Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles
foto: materiały prasowe

Fani komiksów lubią zadawać sobie kuriozalne pytania dotyczące ulubionych postaci z rozmaitych serii. Czy Superman wierzy w Boga? Jak wygląda połączenie Iron Mana i Hulka? Co by było, gdyby Wojownicze Żółwie Ninja zażyły substancję znaną jako Venom? No dobra, może to ostatnie pytanie nie jest zbyt popularne wśród geeków, ale wydawnictwa DC Comics i IDW Publishing postanowiły odpowiedzieć na nie zawczasu. Z tego powodu powstał crossover zatytułowany „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles II”, którego autorami są James Tynion IV, Ryan Ferrier, Freddie Williams II oraz Jeremy Colwell.

Donatello nowym Banem?

W 2015 roku powstała pierwsza część crossoveru, w której spotykają się Batman oraz Wojownicze Żółwie Ninja. Najwidoczniej niecodzienna przygoda bohaterów pochodzących z dwóch różnych światów przypadła czytelnikom do gustu do tego stopnia, że wydawnictwa znów postanowiły połączyć siły i wypuścić kolejną opowieść o czwórce nastoletnich żółwi-mutantów i Mrocznym Rycerzu. Do tej pory pojawiły się 4 zeszyty z 6-częsciowej miniserii. Na łamach ostatniego doszło do nietypowej sytuacji.

Podczas połączenia obu światów, doszło do fuzji Nowego Jorku z Gotham City. Nie tylko pozytywni bohaterowie zaczęli współpracę. Wrogowie Batmana i Wojowniczych Żółwi Ninja też weszli w alians i postanowili podbić miasto. Nowym przywódcą Klanu Stopy został słynny wróg Batmana o pseudonimie Bane. Żółwie i obrońca Gotham postanowili nie tracić czasu i działać. W walce przeciwko Bane'owi i jego poplecznikom stanęli również Splinter oraz jeden z Robinów - Damien Wayne. Jednak Bane i jego ludzie naszprycowani Venomem, okazali się silniejsi, o czym na własnym pancerzu przekonał się Raphael. 

Donatello, chociaż najmądrzejszy z grupy, postanowił podjąć desperacki krok. Podczas walki bohaterom udało się zdobyć trochę toksyny i Donnie zdecydował się na wykorzystanie broni Bane'a przeciw niemu. Wstrzyknął sobie Venom, stając się monstrualną i niezwykle agresywną wersją samego siebie, która wyruszyła na samotną walkę przeciw wojownikom Klanu Stopy.

Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles II

W kolejnym zeszycie Batman będzie musiał przemówić Donatello do rozsądku, zanim żółw zatraci się z powodu skutków ubocznych chemicznej substancji. 

Czy Mrocznemu Rycerzowi się uda? Czy wraz z żółwiami pokonają Bane'a? Czy dojdzie do połaczenia sił Batmana ze Splinterem? Dowiemy się już w kolejnym numerze „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles II”. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Duperele Wojownicze Żółwie Ninja Batman DC Comics Komiks