11.05.2019 13:20

Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen skradła show podczas meczu NBA

Gwiazda "Gry o tron" została gorąco przywitana przed fanów na meczu play-offowym pomiędzy Houston Rockets a Golden State Warriors. Nie obyło się też bez żartów z nieszczęsnego kubka z kawą, który widzieliśmy w 4. odcinku 8. sezonu programu HBO.

Emilia Clarke

Mecze play-offowe ligi NBA należą do najbardziej emocjonujących wydarzeń w świecie sportu - zwłaszcza jeżeli jest się świadkiem spotkania potencjalnie decydującego o tym, kto wygrywa serię. Dokładnie tego świadkami byli w nocy z 10 na 11 maja 2019 roku zgromadzeni w Houston fani Rockets, którzy liczyli na to, że ich drużyna pokona obecnych mistrzów NBA, Golden State Warriors. Obydwie drużyny walczyły o obecność w finale Konferencji Zachodniej ligi NBA, więc atmosfera w Toyota Center była iście ognista.

Emilia Clarke skradła show na meczu NBA

Organizatorzy postanowili ją jeszcze bardziej podkręcić, gdy tylko zobaczyli, że w pierwszym rzędzie jest obecna Emilia Clarke, szerzej znana jako Daenerys Targaryen z "Gry o tron". Maskotka zespołu dostała więc bardzo poważne zadanie - oddanie hołdu prawowitej królowej Westeros w imieniu nie tylko drużyny Rockets, ale i całego miasta Houston. Kojot Clutch podszedł więc do Clarke, a gdy tylko ją zobaczył, to rzucił kubkiem kawy (musimy dodać, że było to bardzo ładne nawiązanie do ostatniego #StarbucksGate dotyczącego "Gry o tron") i uklęknął przed Matką Smoków.

Reakcja Emilii Clarke była przeurocza - aktorka wyglądała na naprawdę rozbawioną i cała sytuacja wyraźnie sprawiła jej dużą radość. Na wysokości zadania stanęli też realizatorzy obecni w Houston, którzy zamieścili na ekranie kartę z imieniem i nazwiskiem Clarke, a pod spodem napisali pełne imię, nazwisko i tytuły jej postaci z "Gry o tron". Zobaczcie wideo z tej sytuacji:

Przeczytaj także Mężczyzna przebrany za Spider-Mana został aresztowany za przerwanie meczu koszykówki

A poniżej polska wersja pełnego tytułu Daenerys Targaryen:

"

Daenerys Zrodzona z Burzy z rodu Targaryenów, Pierwsza tego imienia, Niespalona, Królowa Meereen, Królowa Andalów i pierwszych ludzi, Khaleesi Wielkiego Morza Traw, Wyzwolicielka z Okowów i Matka Smoków.  "

Warto zaznaczyć, że na meczu byli obecni również Jay-Z i Beyonce. Najpotężniejsza para amerykańskiego przemysłu muzycznego nie podgrzała jednak atmosfery w taki sposób, jak Matka Smoków.

Gra o tron - kiedy nowy odcinek?

Spotkanie ostatecznie zakończyło się przegraną Houston Rockets, przez co seria zakończyła się wynikem 4:2 dla Golden State Warriors, którzy zameldują się w finale Konferencji Zachodniej. Ich przeciwnikiem będzie zwycięzca serii Portland Trail Blazers - Denver Nuggets.

Jeśli chodzi zaś o Emilię Clarke, to Daenerys Targaryen zobaczymy w 2 ostatnich odcinkach "Gry o tron", które zostaną wyemitowane kolejno 13 i 20 maja 2019 roku na antenie HBO. Obydwa epizody będą zaprezentowane o godzinie 3:00. Ostatni sezon "Gry o tron" jest również dostępny na platformie HBO GO.

Tagi: Gra o tron HBO Emilia Clarke HBO GO Gra o tron: sezon 8