05.05.2017 10:46

Ewakuacja w szkole z powodu kostiumu Dartha Vadera

4 maja 2017 roku przejdzie do historii jako kolejny nieoficjalny dzień związany z „Gwiezdnymi wojnami”. W jednej z amerykańskich szkół owe święto zamieniło się nieoczekiwanie w prawdziwą panikę.

Ewakuacja w szkole z powodu kostiumu Dartha Vadera
Foto: Kadr z video

Hasło „May the 4th be with You” dla fanów „Gwiezdnych wojen” oznacza jedno. Prawdziwą celebrację. Pisaliśmy o sposobie, w jaki Jimmy Fallon uczcił 4 maja. Zgoła odmienny nastrój wywołały za to wydarzenia w jednej ze szkół licealnych stanu Wisconsin, gdzie doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z uczniów pojawił się w szkole przebrany za Dartha Vadera. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie reakcja jednego z rodziców. Kostium antagonisty z sagi „Gwiezdnych wojen” został uznany za potencjalne zagrożenie i cała szkoła została ewakuowana.  

Skąd taka panika? Jak donosi The Hollywood Reporter, nastolatek wszedł do placówki tylnym wejściem z maską na twarzy i ubrany w kostium, pod którym mógł mieć kamizelkę kuloodporną. To wystarczyło, żeby zadzwonić na policję i następnie ewakuować uczniów. Po wszystkim stwierdzono, że była to niewinna pomyłka. Posłuchajcie, co do powiedzenia miała policja:

Jeżeli kogoś dziwi tego typu zajście, to trzeba brać pod uwagę, że w Stanach Zjednoczonych dość często dochodzi do strzelanin w miejscach publicznych. Popkultura oddziałuje w bardzo różny sposób na ludzi, o czym w przykry sposób mogliśmy się przekonać w 2012 roku przy strzelaninie w kinie w Aurorze podczas seansu „Mroczny Rycerz powstaje”. Na szczęście w przypadku fana „Gwiezdnych wojen” wszystko obróciło się w żart. 

Kamil Dachnij
Tagi: Star Wars