09.11.2017 12:43

Fan wzbogacił intro Marvel Studios o postaci z serii X-Men

Zwolennicy zjednoczonego świata Marvela, nie czekając na ostateczne decyzje wielkich wytwórni, sami przygotowali już nowe intro Marvel Studios.

Fan wzbogacił intro Marvel Studios o postaci z serii X-Men
foto: kadr z wideo

Kiedy media obiegła informacja, że Disney planuje przejąć 20th Century Fox, ze wszystkich konsekwencji, jakie niesie ze sobą taka fuzja, dla fanów superbohaterów oznaczało to tylko jedno – grupa X-Men i Fantastyczna Czwórka nareszcie dołączą do swoich komiksowych przyjaciół i wrogów, dzięki czemu filmowe uniwersum Marvela zostanie w końcu scalone. Jednak równie szybko co euforia niektórych fanów, pojawiły się negatywne opinie innych, głoszące, że połączenie świata mutantów ze aktualnym MCU nie wróży nic dobrego. Szczególnie dla gatunku homo superior. Głos w tej sprawie zabrał nawet Ryan Reynolds, który w filmach 20th Century Fox wciela się w postać Deadpoola. Aktor nie widzi miejsca dla pyskatego najemnika, który szczyci się kategorią R, wśród lukrowanych filmów Marvela przeznaczonych dla 13-letnich widzów. Podobnie sprawa wygląda w przypadku serii X-Men, której twórcy w filmach takich jak „X-Men: Pierwsza klasa” czy „Logan” stawiali dotychczas na kino odrobinę głębsze, mroczniejsze i nieco mniej widowiskowe – przeznaczone dla widza starszego, niż przeciętny odbiorca „Spider-man: Homecoming”. W nadchodzącym, 2018 roku planowano to tylko pogłębić, wprowadzając na ekran obrazoburczego „Deadpoola 2”, strasznych „New Mutants” i mroczną „X-Men: Dark Phoenix”.

new mutants

Nie bacząc jednak na zagrożenia, jakie niesie ze sobą połączenie dwóch filmowych światów, większość fanów mimo wszystko chciałaby widzieć ulubionych superherosów w jednym filmie. Jednym z nich jest youtube’owy twórca, Salacious Robot, który wzbogacił klasyczne intro Marvel Studios, obok Iron Mana, Kapitana Ameryki i Czarnej Wdowy, stawiając Wolverine’a, Magneto i Profesora X. Jak mu to wyszło? Zobaczcie i oceńcie:

Trzeba przyznać, że „nowe intro” wygląda całkiem nieźle, a już wyjątkowo dobrze brzmi, co potwierdzą zapewne wszyscy fani serii X-Men. Jednak czy kiedykolwiek zobaczymy coś podobnego w rzeczywistości?

Firmy Disney i 20th Century Fox zawiesiły na razie rozmowy dotyczące przejęcia drugiej wytwórni przez pierwszą i nie wiadomo, kiedy do nich powrócą. Na razie nie ma więc żadnych konkretnych powodów ani do radości, ani do zmartwień, że grupy Avengers i X-Men połączą kiedyś siły.

Natalia Hluzow
Tagi: #Deadpool #Duperele #Marvel #X-Men