09.05.2018 15:02

Fani „Koszmaru z ulicy Wiązów” wybrali nowego Freddy'ego Kruegera

Kto zastąpi Roberta Englunda w roli Freddy'ego Kruegera? Pojawiła się pewna propozycja.

Freddy Krueger
foto: kadr z filmu Koszmar z ulicy Wiązów 2

„Koszmar z ulicy Wiązów” to jedna z najsłynniejszych serii slasherów. Film Wesa Cravena doczekał się kilku kolejnych części i crossovera z innym kultowym bohaterem horrorów - Jasonem z „Piątku trzynastego”. Prawdziwi fani wiedzą, że we wszystkich filmach (oprócz nieudanego remake'u z 2010 roku) o demonie z koszmarów w głównej roli występował Robert Englund. Od ponad dekady kinomani nie mieli okazji zobaczyć nowych przygód Freddy'ego Kruegera. Wyjątkiem jest występ gościnny w „Ready Player One”. Fani liczą, że niedługo ukaże się kolejny remake lub nawet reboot serii. Pojawiła się nawet propozycja aktora, który mógłby założyć fedorę, pasiasty sweter i rękawicę z pazurami. 

Bill Moseley jako nowy Freddie Krueger?

Nick Younker, dziennikarz i fan serii „Koszmar z ulicy Wiązów” w jednej osobie postanowił zaproponować swojego kandydata do miana nowego Freddy'ego Kruegera. W tym celu założył petycję na stronie change.org, w której domaga się, by Bill Moseley wcielił się w przerażającego stwora z koszmarów sennych. Fani kina grozy na pewno kojarzą Moseleya z serii Roba Zombie opowiadającej o rodzince z piekła rodem. Mowa oczywiście o „Bękartach diabła” i roli Otisa Driftwooda.

Autor petycji przyznaje, dlaczego stworzył internetową akcję. W ten sposób chce skłonić wielkie studia do podjęcia zdecydowanych kroków w sprawie kolejnego filmu o Fredddym Kruegerze. Przy okazji zaznacza, że fani „Koszmaru z ulicy Wiązów”wybredni, jeśli chodzi o aktorów mających wcielić się w demonicznego bohatera. Według autora sondy Moseley jako jedyny po Englundzie, jest w stanie wcielić się we Kruegera i zadowolić miłośników słynnego horroru. 

Petycja prawdopodobnie nic nie zmieni, ale może któraś gruba ryba z Hollywood zainteresuje się w końcu odświeżeniem „Koszmaru z ulicy Wiązów”. Moseley powróci jako szalony Otis w powstającej 3. części „Bękartów diabła”

Czy Bill Moseley pasuje do roli Freddy'ego Kruegera?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Koszmar z ulicy Wiązów Horror