27.12.2017 10:38

Fani „Star Wars” chcą zamknąć Rotten Tomatoes za przychylne recenzje VIII epizodu

Hejterzy filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” kontratakują. Wpadli na pomysł, by ukarać serwis Rotten Tomatoes za zbyt pozytywne recenzje VIII epizodu „Star Wars”. 

Kylo Ren (Adam Driver)
foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostani Jedi

Osoby, którym nie podobał się film „Ostatni Jedi”, ponownie próbują zakląć rzeczywistość. Pisaliśmy już o petycji, której autor żądał usunięcia VII z kanonu „Star Wars. Ostatecznie twórca listu otwartego postanowił wycofać się z całej akcji, twierdząc, że i tak ankieta nic nie zmieni. Tym razem do dzieła zabrał się Andre Gomes z amerykańskiego miasta ze stanu Maine o swojsko brzmiącej nazwie Poland. Fan ma zastrzeżenia co do systemu oceniania na serwisie Rotten Tomatoes

Okazuje się, że pomimo sprzeciwu wielu fanów „Ostatni Jedi” oceniany jest jako film „świeży”. Zdobył aż 91% pozytywnych opinii. Krytycy filmowi również patrzyli na VIII epizod przychylnym okiem. Jednak Gomes stwierdził, że przykład nowej części „Gwiezdnych Wojen” jest dowodem na wadliwy system oceniania na serwisie. Domaga się w swojej petycji zamknięcia Rotten Tomatoes. Inicjator akcji uważa, że platforma przychylniej patrzy na hity Disneya. Poza tym przytacza dowód na niedoskonałość sposobu oceny, powołując się na takie filmy, jak „Ghostbusters. Pogromcy duchów, czy „Rekinado, które również ocenione zostały jako „świeże” produkcje. 

Last Jedi Rotten Tomatoes

Niektórym fanom kosmicznej sagi nie podoba się przede wszystkim to, co Rian Johnson zrobił z tajemnicami stworzonymi przez J.J. Abramsa w „Przebudzeniu Mocy”. Poza tym mają zastrzeżenia co do fabuły VIII epizodu i wielu ważnych wątków, które zostały zakończone w dość radykalny sposób. To nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się zarzuty w kierunku Rotten Tomatoes. W lecie 2017 pisaliśmy o hollywoodzkich twórcach, którzy uważają, że tego typu serwisy powodują ogromne straty w przemyśle filmowym.

Jeśli jesteście ciekawi naszego zdania o filmie „Ostatni Jedi”, zapraszamy do naszej recenzji. A jeżeli chcecie wiedzieć, która część „Star Wars” została wybrana przez czytelników Antyradio.pl za najlepszą (i najgorszą), koniecznie sprawdźcie w TYM artykule

Czy serwis Rotten Tomatoes powinien zostać zamknięty?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gwiezdne wojny Star Wars Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi Kylo Ren Luke Skywalker Rian Johnson Rotten Tomatoes