21.12.2017 13:49

Fani „Top Gun” zobaczą swój ulubiony film z wykorzystaniem VR

Tylko jeden raz, wieczorem 29 grudnia 2017 roku odbędzie się specjalny pokaz legendarnego filmu z Tomem Cruisem. Na czym będzie polegał?

Fani „Top Gun” zobaczą swój ulubiony film z wykorzystaniem VR
foto: kadr z filmu „Top Gun”

„Top Gun” to prawdziwy fenomen, który od ponad 30 lat rozgrzewa serca fanów z taką samą mocą. Po jego premierze w 1986 roku liczba chętnych, by wstąpić do marynarki wojennej wzrosła o 500%, a niejeden dzisiejszy 30-latek został poczęty w rytm „Take My Breath Away”.

Tom Cruise w roli zuchwałego Mavericka już niebawem powróci na ekrany w realizowanym po latach w sequelu „Top Gun”, tymczasem zajmująca się VR-em firma Bigscreen wraz z Paramountem postanowiły zorganizować specjalny pokaz VR oryginalnego filmu z 1986 roku.

Bardzo specjalny, ponieważ nie odbędzie się w kinie. Co więcej, nie da też możliwości wejścia w świat filmu „Top Gun” za pomocą VR-u. Na czym ma więc polegać cała ta heca? Otóż na tym, że użytkownicy aplikacji Bigscreen ze Stanów Zjednoczonych, którzy posiadają gogle VR i komputer osobisty z systemem Windows 10, będą mogli 29 grudnia 2017 poczuć się jak w… kinie (!) i dzięki cudownej, nowoczesnej technologii znaleźć się na sali kinowej, nie wychodząc z domu.

Twórcy tego fenomenalnego pomysłu są z niego niezwykle dumni. Jak mówi Darshan Shankar, założyciel Bigsreen:

"

To innowacyjny sposób na przeniesienie wciągającego i społecznego doświadczenia z kina do domowego zacisza. "

Tak więc jeśli ktoś całe życie marzył, by choć raz poczuć, jak to jest spędzić wieczór w kinie, teraz ma okazję dzięki supernowoczesnej technologii VR, którą w ten wyjątkowy sposób wykorzystuje Bigscreen. Szczęśliwi widzowie ze Stanów Zjednoczonych, którzy będą mogli zobaczyć oryginalnego „Top Guna” w 3D w wirtualnym kinie, siedząc tak naprawdę na kanapie. Bo przecież będzie to tak zupełnie różne od odpalenia sobie Blu-Ray’a z filmem na kinie domowym…

Natalia Hluzow
Tagi: Tom Cruise Top Gun News Duperele