03.10.2018 12:01

Powstaje „Fight Club 3”. W kontynuacji serii Tyler Durden zostanie ojcem

Chuck Palahniuk ogłosił prace nad dalszym ciągiem „Fight Clubu”. Po raz kolejny będzie to powieść graficzna ilustrowana przez Camerona Stewarta.

Fight Club 3
foto: okładka "Fight Club 3"

Chuck Palahniuk zadebiutował „Fight Clubem” (przetłumaczonym na język polski jako „Podziemny krąg”) w 1996 roku. Zrealizowana 3 lata później ekranizacja książki w reżyserii Davida Finchera osiągnęła status filmu kultowego, a role Brada Pitta, Edwarda Nortona i Heleny Bonham Carter do dziś uważane są za jedne z najlepszych kreacji aktorskich w karierze każdego z nich.

Być może właśnie dlatego Palahniuk zdecydował się kontynuować rozpoczętą w latach 90. historię i w 2015 roku wraz z rysownikiem Cameronem Stewartem stworzył 10-częściowy sequel książki w postaci powieści graficznej. Jak się okazuje, nie było to jednak ostatnie słowo pisarza w sprawie Tylera Durdena i bezimiennego narratora, i już w 2019 roku poznamy ciąg dalszy historii dysfunkcyjnego związku Marli i głównego bohatera.

„Fight Club 3” – o czym będzie?

W 2019 roku Tyler Durden będzie musiał zapomnieć na chwilę o zasadach Podziemnego Kręgu i skupić się na zasadach ojcostwa. W „Fight Clubie 3” Marla Singer będzie bowiem spodziewać się kolejnego dziecka, tym razem ojcem nie będzie jednak jej mąż, lecz drzemiący w nim Tyler Durden.

Marla wraz ze swoim pierwszym dzieckiem i mężem, który w „Fight Clubie 3” nazywa siebie Balthazarem, wciąż mieszkają w zaniedbanym motelu w szemranej okolicy. Po tym, jak w 2. części Tyler przekształcił Project Mayhem w Rize Or Die, teraz grupa wdraża bezwzględny i niecny plan, by wreszcie wprowadzić ludzkość na właściwe tory, prowadząc Balthazara do zawarcia sojuszu z Tylerem Durdenem. Jak zapowiedział Chuck Palahniuk:

"

Fight Club 3 jest o tym, co się dzieje, kiedy musisz sprzymierzyć się ze swoim wrogiem. A sytuacja jest w tym przypadku jeszcze bardziej skomplikowana, co buduje unikalną relację Tylera Durdena i Balthazara. "

„Fight Club 3” – kiedy premiera?

Za historię ponownie odpowiada Chuck Palahniuk, zaś stroną wizualną zajął się znów Cameron Stewart. „Fight Club 3” ma składać się z 12 części ukazujących się co miesiąc z różnymi wariantami okładek. Pierwszy numer z okładkami autorstwa Duncana Fegredo, Kirbiego Fagana i Davida Macka ukaże się 30 stycznia 2019 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse.

Fight Club 3 okładki

Czy tworzenie kontynuacji "Fight Clubu" to dobry pomysł?

Natalia Hluzow
Tagi: Chuck Palahniuk Fight Club