22.03.2018 16:01

Film „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” streszczony w 2 minuty przy użyciu klocków Lego

Nie widzieliście VIII epizodu „Star Wars”? Nic straconego! Wystarczy obejrzeć streszczenie z ludzikami Lego w roli głównej. 

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi w wersji Lego
Star Wars/YouTube

„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” to film, który wzbudził wiele kontrowersji. Fanom nie podobały się pewne zabiegi, na które zdecydował się Rian Johnson. Pojawiły się nawet głosy, że VIII epizod powinien zostać usunięty z kanonu „Star Wars”. Nie zabrakło jednak głosów, chwalących film i doceniających nietuzinkowe podejście reżysera. O premiery minęło sporo czasu, J.J. Abrams pracuje nad IX epizodem, a „Ostatni Jedi” doczekali się premiery na Blu-Ray i DVD. Z tej okazji na oficjalnym kanale YouTube „Gwiezdnych Wojen” pojawiła się zabawna animacja z postaciami Lego w rolach głównych. 

„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” - streszczenie w wersji Lego

Twórcy kanału postanowili w dość nieoczywisty sposób zareklamować premierę domowego wydania filmu Johnsona. W tym celu powstała ponad 2-minutowa animacja, streszczająca wydarzenia z VIII epizodu. W głównych bohaterów wcieliły się ludziki Lego. Cały świat przedstawiony jest zresztą zrobiony z duńskich klocków. Jak trwający ponad 2 godziny film udało się wcisnąć w trochę ponad 120 sekund? Przekonajcie się sami.

Oczywiście zdecydowano się na poważne cięcia. Wiele postaci, w tym admirał Holdo, w ogóle nie pojawiło się w wideo. Skrócono wiele wątków i wyeliminowano kilka potyczek, ale generalnie da się zrozumieć główną oś fabularną. Odtworzono spotkanie i trening Rey z Lukiem, potyczkę z gwardią Snoke'a, oraz finalną bitwę na planecie Crait. Nie zabrakło nawet humorystycznych akcentów, takich jak spotkanie Luke'a z Yodą, sceny, w której Chewbacca zrzuca Porga z deski rozdzielczej Sokoła Millenium oraz dziwacznego połączenia Rey i Kylo Rena

Jak widać, w niespełna 3 minuty można w bardzo zabawny sposób opowiedzieć pokaźny rozdział z historii  „Gwiezdnych Wojen”. Polska premiera domowej edycji „Ostatnich Jedi” zaplanowana jest na koniec marca 2018 roku. Konkluzja nowej trylogii trafi do kin w grudniu 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Duperele Gwiezdne wojny LEGO Star Wars Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi Luke Skywalker