11.05.2018 21:59

Filmy online – gdzie oglądać? Najlepsze strony z filmami i serialami w internecie

Najlepsze filmy online można znaleźć na kilku sprawdzonych stronach z filmami i serialami, które oferują zarówno polskie filmy, jak i filmy zagraniczne oraz najnowsze odcinki popularnych seriali. Często są to nawet seriale i filmy za darmo. 

filmy online
foto: shutterstock

Miłośnicy filmu, nawet ci najbardziej zagorzali, nie są w stanie oglądać wszystkich filmów w kinie. Kupowanie płyt DVD czy Blu-Ray to w dzisiejszych czasach przeżytek, co najwyżej rozwiązanie dla kolekcjonerów, dlatego większość filmów oglądamy w internecie. Filmy online można znaleźć na wielu stronach - podobnie jak seriale online. Jednak jak wybrać wiarygodne i sprawdzone źródło? Zapraszamy do naszego przewodnika opisującego najlepsze strony z filmami i serialami online.

Wielu internautów chciałoby oglądać filmy za darmo, warto wziąć jednak pod uwagę fakt, że darmowe filmy online mogą przynieść nam więcej kłopotów niż przyjemności z oglądania. Strony oferujące filmy za darmo często przepełnione są reklamami, których nie da się zamknąć, przekierowują do wątpliwych źródeł, a nawet instalują niechciane rozszerzenia. Istnieje jednak kilka wyjątków - sprawdzonych miejsc w internecie, gdzie zupełnie legalnie można oglądać darmowe filmy online.

CDA - całe filmy i seriale online

cda premium logo

Sprawdzoną stroną z filmami online, po którą najchętniej sięgają polscy internauci jest zdecydowanie CDA. Filmy za darmo pojawiają się na niej bez przerwy, należy jednak pamiętać, że są one tam umieszczane przez użytkowników nielegalnie, a więc twórcy nie mają z nich żadnego zysku. CDA już kilka lat temu zdecydowało się zmienić tę sytuację i uruchomiło usługę CDA Premium.

Obecnie w bazie CDA Premium znajduje się ponad 4,5 tysiąca filmów i seriali online. Są to treści dostarczane przez oficjalnych dystrybutorów, a więc w płatnej wersji strony cda filmy mogą być oglądane legalnie, a ponadto w wysokiej jakości. Jak wygląda cennik cda premium? Przez pierwsze 14-dni w ramach okresu próbnego można oglądać filmy za darmo. Później usługa ta kosztuje 19,90 zł miesięcznie.

IPLA - telewizja internetowa i wideo na życzenie

Ipla logo

IPLA to telewizja internetowa oferująca transmisje na żywo, a także dostęp do kilkudziesięciu tysięcy legalnych treści audiowizualnych: seriali, programów rozrywkowych, relacji sportowych, koncertów i filmów online. Większość programów czy seriali online związanych ze stacją Polsat występuje w serwisie IPLA zupełnie za darmo. Filmy pełnometrażowe są jednak na ogół płatne. Dostęp do nich osiągnąć można wybierając jedną z dwóch opcji: płacąc za każdy film online osobno lub opłacając miesięczny pakiet. Ceny pakietów w serwisie IPLA wahają się od 10 zł do 50 zł. Każdy z nich można wypróbować przez 14 dni za darmo.

PLAYER.PL - serwis z programami, serialami i filmami online

player logo

Na bardzo podobnej zasadzie do serwisu IPLA działa portal PLAYER.PL. Portal oferuje bezpłatny dostęp do treści grupy TVN, a także produkcje zewnętnrzych dystrybutorów, za które zapłacić można wykupując pakiet na 30 dni lub konkretny film online. Cennik PLAYER.PL zaczyna się od 10 zł i obejmuje wcześniejszy dostęp do produkcji TVN bez reklam, a kończy się na 80 zł. W cenie tej można oglądać treści z 37 kanałów z możliwością cofania do 7 dni. Na stronie player.pl znajdują się w dużej mierze polskie filmy online, ale jest też sporo filmów zagranicznych.

TVP VOD - filmy za darmo dla płatników abonamentu

TVP VOD logo

Telewizja Polska również posiada własny serwis wideo na życzenie, na którym znajdują się jej oryginalne produkcje. W kwietniu 2018 wprowadziła jednak nowe możliwości uruchamiając TvpStrefę ABO. Użytkownicy tej strefy uzyskują dostęp m.in. do 700 godzin materiałów BBC Studios. W ramach strefy ABO można oglądać darmowe filmy online - pod warunkiem, że jest się płatnikiem abonamentu TVP. Pozostałe osoby również mogą korzystać z tej strefy, jednak za dopłatą. Po 14-dniowym darmowym okresie próbnym usługa kosztuje 9,99 zł miesięcznie. 

Netflix - platforma streamingowa oferująca seriale i filmy online

Netflix logo

Najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie, która w Polsce wciąż jeszcze walczy o prym z wymienionymi wcześniej serwisami. Platforma Netflix działa na polskim rynku od września 2016 roku. Seriale i filmy online na platformie Netflix to w dużej mierze wysokiej jakości produkcje oryginalne, jednak w serwisie znajdziemy też sporo zewnętrznych treści. Platforma stara się jak najlepiej spełniać oczekiwana swoich użytkowników, m.in. poprzez polecane filmy - dostosowywane do osobistych preferencji widza.

Netflix nie oferuje filmów za darmo. Można jednak skorzystać z darmowego okresu próbnego. Później pakiety kosztują odpowiednio 34 zł, 43 zł lub 52 zł - w zależności od rozdzielczości materiałów i ilości sprzętów, na których można jednocześnie korzystać z Netfliksa. Najpopularniejszą formą korzystania z serwisu Netflix jest dzielenie konta z grupą znajomych. Dzięki temu można oglądać dostępne w serwisie seriale i filmy online za kilkanaście złotych miesięcznie.

Showmax - platforma streamingowa z filmami i serialami online

showmax logo

Showmax to młodziutki serwis, który w lutym 2018 świętował swoje pierwsze urodziny na polskim rynku. Podobnie jak Netflix oferuje dostęp do licznych filmów i seriali online, w tym do produkcji oryginalnych.

W przeciwieństwie do Netfliksa o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym rynku, która pozwala mu na realizację wysokobudżetowych produkcji, poziom treści oferowanych w serwisie Showmax jest bardzo nierówny. Z jednej strony możemy znaleźć tu najlepsze filmy: klasyki z dawnych lat oraz nowe filmy 2016 i 2017, ambitne seriale i ciekawe produkcje oryginalne, zaś z drugiej - w serwisie pojawiają się treści o wątpliwej wartości artystycznej. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że Showmax to serwis, który dopiero się rozwija i oferuje adekwatną do tego cenę. Ile kosztuje Showmax? Za miesięczny abonament zapłacimy jedynie 19,90 zł. Oczywiście po 14-dniowym darmowym okresie próbnym.

HBO GO - najsłynniejsze seriale i filmy online

HBO GO logo

HBO to stacja, która może pochwalić się najlepszymi serialami w historii telewizji. Od lat prezentuje też najnowsze zagraniczne i polskie filmy. Wszystkie to można znaleźć również na platformie streamingowej HBO GO, która przez długi czas dostępna była tylko dla posiadaczy pakietów telewizyjnych. Od marca 2018 HBO GO otworzyło się na wszystkich internautów, można więc w serwisie tym oglądać seriale i filmy online płacąc miesięczny abonament o wysokości 29,90 zł. Kwota ta obowiązuje po zakończeniu miesięcznego, bezpłatnego okresu próbnego.

Wymienione powyżej serwisy internetowe oferujące możliwość oglądania filmów i seriali online, nie są oczywiście jedynymi miejscami w internecie, gdzie znajdziemy płatne bądź darmowe filmy online dostępne legalnie. Jest ich o wiele więcej - z vod.pl, Kinoplexem, Iplexem czy nawet YouTubem na czele.

Wybór ulubionego serwisu udostępniającego filmy online jest indywidualną sprawą każdego internauty. Przy wyborze tym, poza własnym gustem, należy kierować się tylko jedną zasadą - nawet jeśli chcę oglądać filmy za darmo, robię to, korzystając z legalnych źródeł kultury.

Natalia Hluzow
Tagi: Duperele Seriale HBO Netflix Showmax TVP