26.04.2019 14:25

Najlepsze filmy, w których wystąpił George Clooney. "Ocean's Eleven", "Tajne przez poufne"

George Clooney zasłynął w serialu "Ostry dyżur". Później zaczął dostawać coraz to ciekawsze propozycje angaży. Przedstawiamy najlepsze produkcje, w których wystąpił ten znany aktor.

George Clooney filmy
fot: shutterstock

George Clooney to amerykański aktor, który wystąpił w wielu znanych filmach. Sławę zyskał w latach 90. za sprawą serialu medycznego "Ostry Dyżur", w którym wcielił się w rolę pediatry Douglasa „Douga” Rossa. Dzięki temu został dostrzeżony i zaczął otrzymywać wiele propozycji.

George Clooney filmy: Najlepsze produkcje, w których zagrał aktor

George Clooney zadebiutował w dreszczowcu André Szőtsa "Grizzly II: The Concert". W filmie wystąpili również Charlie Sheen, Laura Dern, Louise Fletcher i John Rhys-Davies. Początkujący aktor wystąpił także w programie detektywistycznym NBC "Raptide" czy w miniserialu "Uliczny Jastrząb".

Julia Roberts najlepsze filmy
Julia Roberts najlepsze filmy
Przeczytaj także Najlepsze filmy z Julią Roberts. "Pretty Woman", "Powrót Bena", "Notting Hill"

1. "Ostry dyżur" reż. M. Crichton (1994-2009)

Historie lekarzy, którzy pracują w County General. Każdy z nich stara się pogodzić życie prywatne z zawodowym. Co odcinek widzimy nowe, zaskakujące i wzruszające zwroty akcji. "Ostry dyżur" nie jest filmem, ale zasługuje na to, żeby znaleźć się w tym rankingu, bo program okazał się przełomowy w karierze Clooneya.

2. "Od zmierzchu do świtu" reż. R. Rodriguez (1996)

Seth i Richard to przestępcy, którzy podczas jednej z akcji biorą zakładników i uciekają do Meksyku. W końcu zatrzymują się w przydrożnym barze, ale nie wiedzą, że to siedlisko wampirów. Początkowo Quentin Tarantino miał wyreżyserować ten film.

3. "Peacemaker" reż. M. Leder (1997)

W tym filmie u boku Georga Clooneya wystąpiła Nicole Kidman. Obraz przedstawia starania agenta wojskowego wywiadu i specjalistki od broni nuklearnej. Para musi odnaleźć skradzione głowice rosyjskie głowice. 

4. "Co z oczu, to z serca" reż. S. Soderbergh (1998)

Dwaj skazańcy uciekają z więzienia. Młoda policjantka próbuje ich powstrzymać, ale zostaje rozbrojona i wzięta jako zakładnik. Podczas jazdy między jednym z gangsterów a kobietą zaczynają rodzić się uczucia.

5. "Cienka czerwona linia" reż. T. Malick (1998)

Adaptacja powieści Jamesa Jonesa. Historia oddziału, który zostaje wysłany na wyspę, żeby walczyć z Japończykami. Rozpoczyna się bitwa pomiędzy wrogimi narodami. W rolach głównych John Travolta, Nick Nolte i Sean Penn.

6. "Bracie, gdzie jesteś?" reż. J. Coen (2000)

Everret Ulysses McGill to kryminalista, który nie może pogodzić się z losem osadzonych w więzieniu. Razem z dwoma nieudacznikami postanawia uciec. Mężczyzna obiecuje towarzyszom złoto, które znajduje się w zakopanym skarbie.

7. "Gniew oceanu" reż. W. Petersen (2000)

Billy Tyne jest kapitanem kutra rybackiego. Po udanych połowach, załoga płynie wprost na sztorm. Załoga Tyne'a nie otrzymała żadnego ostrzeżenia o burzy morskiej. Rozpoczyna się walka o życie.

8. "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra" reż. S. Soderbergh (2001)

George Clooney wcielił się w rolę złodzieja, który właśnie wyszedł z więzienia. To jednak kompletnie nie przeszkadza mu w planowaniu kolejnego skoku. Danny ma zamiar okraść trzy największe kasyna, które należą do Terryego Benedicta, który spotyka się z byłą żoną Ocean'a.

9. "Niebezpieczny umysł" reż. G. Clooney (2002)

Film jest fikcyjną autobiografią prawdziwego prezentera telewizyjnego, który przez wiele lat prowadził program "Gong Show". To wszystko było jednak przykrywką, bo w rzeczywistości Chuck Barris był płatnym zabójcą na zlecenie CIA.

10. "Okrucieństwo nie do przyjęcia" reż. J. Coen, E. Coen (2003)

Marylin Rexroth jest kobietą, która utrzymuje się z rozwodów. Niestety kobieta przegrała ostatnią sprawę. Marylin chce zemścić się na prawniku. Planuje rozkochać go w sobie aż w końcu rozwieść i zdobyć cały jego majątek.

11. "Good Night and Good Luck" reż. G. Clooney (2005)

Film o dziennikarzu stacji CBS, który wypowiedział medialną wojnę senatorowi Josephowi McCarthy'emu. To wszystko przyczyniło się do upadku kariery politycznej senatora. Obraz jest spojrzeniem na telewizję współczesną przez pryzmat tego, co było w latach 50. XX wieku.

12. "Tajne przez poufne" reż. J. Coen, E. Coen (2008)

Pracownica siłowni znajduje płytę CD, która należy do byłego agenta CIA. Kobieta postanawia się na niej wzbogacić, bo myśli, że nośnik zawiera tajne dokumenty. Linda przekazuje kompakt Rosjanom.

13. "W chmurach" reż. J. Reitman (2009)

Ryan Bingham jest profesjonalistą, który specjalizuje się w "doradztwie dotyczącym zmian w karierze zawodowej". Jego życie opiera się na nieustannych podróżach. Pewnego razu poznaje kobietę, Alex. Po tym spotkaniu mężczyzna zaczyna zastanawiać się nad zmianą życia.

14. "Człowiek, który gapił się na kozy" reż. G. Heslov (2009)

Bob Wilton to dziennikarz, który poszukuje ciekawego tematu. Przypadkowo poznaje Lyna Cassady'ego, który mówi mu, że ma paranormalne zdolności. Bob postanawia opisać ten przypadek. Przy okazji dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy.

15. "Idy marcowe" reż. G. Clooney (2011)

Historia pokerowej rozgrywki prezydenta USA i przeciwników, którzy tylko czekają na jego potknięcie. Szansę na to, że polityk wygra kolejne wybory stoją pod znakiem zapytania, kiedy w sztabie zjawia się nowa asystentka, która zawróci młodemu i błyskotliwemu politykowi.

16. "Spadkobiercy" reż. A. Payne (2011)

Matt King jest prawnikiem, który mieszka na Hawajach. Kiedy jego żona ulega wypadkowi, mężczyzna dostaje pod opiekę dwie nastoletnie córki, z którymi niewiele go łączyło.

17. "Zakładnik z Wall Street" reż. J. Foster (2016)

Lee Gates jest gospodarzem programu telewizyjnego, w którym doradza ludziom w co inwestować pieniądze. Pewnego razu do studia wkracza Kyle, który terroryzuje całą ekipę i grozi Lee śmiercią. Okazuje się, że mężczyzna stracił wszystkie oszczędności, bo słuchał wskazówek Gatesa.

Większość filmów z Georgem Clooneyem osiąda ogromny sukces. Sam aktor nie raz stanął za kamerą. Mężczyzna wyreżyserował kilka filmów, które zostały obsypane nagrodami.

Zobacz także: >>TOP 40: Najlepsze komedie wszech czasów<< 

Który film z Georgem Clooneyem lubisz najbardziej?

Karolina Woźniak
Tagi: Duperele TOP George Clooney