20.10.2017 13:00

Gra Friday The 13th: The Game odtworzona w prawdziwym życiu

Smaczny kasek dla fanów horrorów, gier wideo i internetowych parodii! Zobacz jak Friday The 13th: The Game wygląda w prawdziwym świecie. 

Gra Friday The 13th: The Game odtworzona w prawdziwym życiu

Na grę Friday The 13th: The Game czekało wielu miłośników filmów z Jasonem Voorheesem w roli głównej. W survival horrorze stworzonym przez IllFonic chodzi mniej więcej o to samo, co w serii filmów „Piątek trzynastego, czyli ucieczkę przed zamaskowanym mordercą. Gra pozwala na 8-osobową rozgrywkę multiplayer. Jeden z graczy wciela się w Jasona. Jego zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich obozowiczów. Reszta musi współpracować, by pokonać niebezpiecznego maniaka. 

Twórcy kanału YouTube Oddest of the Odd postanowili odtworzyć rozgrywkę w prawdziwym świecie. Jak tam mózgi? Rozwalone na kawałki? Tak, ktoś wpadł na pomysł, żeby nakręcić wideo oparte na grze, bazującej na serii filmów. Mniejsza o ideę, liczy się wykonanie! Zresztą przekonajcie się sami, jak youtuberom udało się odwzorować Friday The 13th: The Game w trwającym prawie kwadrans materiale.

Od samego początku widać, że film jest w pewnym sensie parodią gry i społeczności graczy oraz gamerów, streamujących wirtualne potyczki na swoich kanałach. Widzimy intro stylizowane na to, które pojawia się w grze. Twórcy odegrali nawet krótką cut-scenkę rozpoczynającą każdą rozgrywkę. Oczywiście nie zabrakło naśmiewania się z nieudolności graczy, którzy zamiast współpracować, chaotycznie biegają po planszy oraz pustych szuflad, w których w prawdziwej grze szuka się przedmiotów stanowiących potencjalną broń. Pojawiają się również żarty z irytujących błędów produkcji IllFonic, które potrafią zepsuć zabawę. Odtworzono również możliwość osadzania rozgrywki w różnych okresach i wyboru kostiumu Jasona. 

Na kolejny film z serii „Piątek trzynastego” przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Studio Warner Bros., które niebawem będzie w posiadaniu praw do marki, zapowiedziało, że prawdopodobnie z okazji nadchodzącej 40. rocznicy premiery pierwszej części w kinach pojawi się reboot krwawych przygód Jasona. Fanom na razie pozostaje grać w Friday The 13th: The Game, podobnie jak youtuberzy bawić się nocą w ekstremalną formę podchodów lub liczyć na kolejny fanowski film

Jak podoba Ci się film Friday The 13th The Game In Real Life?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gry Piątek trzynastego