16.04.2019 18:36

"Gra o tron": Fender przygotował gitary inspirowane serialem. Egzemplarz kosztuje 25 tysięcy dolarów

Firma tworząca gitary postanowiła rozpocząć współpracę z najpopularniejszym serialem na świecie. Owocem ich działań są instrumenty, których strona wizualna jest inspirowana herbami najważniejszych rodów z "Gry o tron".

Gra o tron gitara
foto: kadr z wideo

Mania na "Grę o tron" rozgorzała na dobre - 15 kwietnia 2019 roku zadebiutował premierowy odcinek 8. sezonu "Gry o tron". HBO przygotowało naprawdę potężną kampanię marketingową, w której oprócz spotów reklamowych, plakatów i zwiastunów wykorzystało również zabawy dla fanów (szukanie Żelaznych Tronów) oraz pomoc społeczną (Bleed For The Throne). Twórcy podjęli również współpracę z firmą Fender, która zajmuje się tworzeniem gitar. Teraz poznaliśmy efekty tych działań. 

Gra o tron - gitary inspirowane serialem

W sieci pojawiło się bowiem wideo prezentujące 3 nowe gitary Fendera typu "custom-made". Każda z nich jest ręcznie składana przez co najmniej 100 godzin, a odpowiedzialny jest za nie osobiście szef produkcji i mistrz lutnictwa w firmie, Ron Thorn. Instrumenty są dostępne w 3 wersjach kolorystycznych i kształtach - możemy kupić inspirowanego herbem Starków Telecastera, klasycznego Stratocastera w barwach Targaryenów, lub Jaguara w złoto-czerwonych kolorach Lannisterów. Oto przykładowe zdjęcia gitar:

house-stark-telecaster
lannister-jaguar
targaryen-stratocaster

We wspomnianym wideo, gitary przedstawia twórca Ron Thorn, a także D.B. Weiss, współtwórca i jeden z głównych scenarzystów "Gry o tron". W filmiku towarzyszą im znani fani produkcji i świetni gitarzyści Tom Morello (ex-Rage Against The Machine, obecnie Prophets of Rage), Nuno Bettencourt (Extreme) oraz Scott Ian z Anthrax. Możemy również zobaczyć, w jaki sposób instrumentem posługuje się też kompozytor ścieżki dźwiękowej do "Gry o tron", Ramin Djawadi. Panowie zagrali razem motyw przewodni z serialu:

Niestety, te prześliczne, przygotowane z najlepszych materiałów i pieczołowicie składane ręcznie przez prawdziwych fachowców gitary mają również wyjątkowo nieprzyjazną cenę. Tworzone na zamówienie Fendery kosztują bowiem od 25 tysięcy dolarów, a przy odpowiedniej zmianie niektórych komponentów, ich cena może wzrosnąć nawet do 35 tysięcy dolarów. Trzeba zatem przyznać, że Fender przygotował instrumenty dla najbardziej lojalnych i przy okazji najzamożniejszych fanów "Gry o tron". 

Foto: Kadr ze zwiastuna 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"
Foto: Kadr ze zwiastuna 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"
Przeczytaj także "Gra o tron" sezon 8: Zapowiedź drugiego odcinka [ANALIZA]

Niedawno dowiedzieliśmy się również, że do sprzedaży trafi album z utworami inspirowanymi "Grą o tron", które przygotują tacy artyści, jak Travis Scott, ASAP Rocky, Matt Bellamy z Muse, The National, czy SZA. Krążek ma trafić do sprzedaży 26 kwietnia 2019 roku. Jeśli chodzi zaś o sam serial, to 2. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" zadebiutuje już 22 kwietnia 2019 roku. Kolejne epizody są emitowane w poniedziałki o 3:00 na HBO. Program pojawia się też na platformie HBO GO. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gra o tron