21.05.2019 15:07

"Gra o tron" - William Shatner podsumował serial: "gorąca beznadzieja i rozczarowanie"

"Gra o tron" zakończyła się wraz z premierą 6. odcinka 8. sezonu. Finał programu spotkał się z wieloma komentarzami ze strony fanów i osób postronnych. Wśród nich znalazł się William Shatner, gwiazdor znany z oryginalnej serii "Star Trek". 

"Gra o tron" - William Shatner podsumował serial: "gorąca beznadzieja i rozczarowanie"
foto: Paramount TV/Collection Christophel/East News

Przez ostatnie 8 lat dziesiątki milionów osób były raz w tygodniu przylepione do telewizorów w niedzielne wieczory, ponieważ właśnie wtedy były emitowane nowe odcinki serialu "Gra o tron", który zabrał widzów na epicką przygodę pełną zdrad, zabójstw, gwałtów, nagości, wulgaryzmów, a zarazem zaprezentował ciekawe prowadzenie bohaterów, nieoczywiste zwroty fabularne oraz dobre aktorstwo i wysokiej jakości wykonanie. 

Gra o tron - William Shatner skrytykował końcówkę serialu

HBO przez lata mogło się chwalić posiadaniem najpopularniejszego serialu emitowanego obecnie na antenie jakiejkolwiek telewizji. Jednak 20 maja 2019 roku wyemitowano ostatni odcinek "Gry o tron" i fani stali się podzieleni. Mnóstwo widzów określiło 8. sezon tym najgorszym w historii produkcji, inni zaś stwierdzili, że było to dobre zakończenie świetnego serialu, który od lat trzymał w napięciu i powodował, że nienawidziliśmy twórców za zabijanie naszych ulubionych postaci. 

Emilia Clarke (Gra o tron)
Emilia Clarke (Gra o tron)
Przeczytaj także Jak bohaterowie "Gry o tron" zmienili się w ciągu 8 sezonów serialu?

Jedną z osób, której nie spodobał się finał "Gry o tron" był William Shatner. Aktor wytłumaczył w jednym tweecie o czym jest serial i stwierdził, że wszystko kończy się "gorącym zamieszaniem i rozczarowaniem": 

"

Bardzo szalona rodzina pełna kazirodztwa rządzi 7 królestwami. Z północy nadchodzi armia złych potworków, przez co ludzie muszą zacząć pracować razem. Po wygraniu z nimi, reszta idzie pokonać szaloną królową, która im nie pomogła. Wszystko kończy się gorącym zamieszaniem i rozczarowaniem. Koniec. "

Cóż, trzeba przyznać, że opis fabuły "Gry o tron" przygotowany przez Williama Shatnera był całkiem dobrze przygotowany i poruszył właściwie wszystkie najważniejsze wątki zawarte w programie. Ostatni sezon "Gry o tron" zakończył się 20 maja 2019 roku. 

Tagi: Gra o tron Star Trek William Shatner Gra o tron: sezon 8