24.04.2019 13:53

"Gra o tron" - czy utwór "Jenny's Song" zdradza wydarzenia z końca serialu?

Fani "Gry o tron" są znani ze swojego zamiłowania do tworzenia ciekawych teorii związanych z produkcją HBO. Tym razem doszukali się potencjalnych spoilerów w utworze "Jenny of Oldstones".

Jon Snow
foto: materiały prasowe

8. sezon "Gry o tron" nie zdążył się jeszcze na dobre rozpocząć, a my już jesteśmy prawie w połowie finału, bowiem 22 kwietnia 2019 roku zadebiutował 2. odcinek serii zatytułowany "A Knight of the Seven Kingdoms". Epizod obfitował w nostalgiczne momenty dla fanów, niespodziewaną scenę rozbieraną jednej z głównych bohaterek, a zwieńczył go piękny utwór "Jenny of Oldstones" śpiewany przez giermka Brianne, Podricka Payne'a. 

Gra o tron - Jenny of Oldstones zdradza przyszłość serialu?

Takiego zdania są fani, którzy zajmują się stroną Westeros Lore. Według nich, tytułowa Jenny była zwykłą chłopką, która dołączyła do rodziny Targaryenów - wyszła bowiem za mąż za księcia Duncana, chociaż ich małżeństwu była przeciwna cała jego rodzina. Przez ten związek Duncan był zmuszony do zrezygnowania z ubieganie się o Żelazny Tron. Czy taki bieg wydarzeń czeka również na Jona Snow?

Wszyscy fani wiedzą bowiem, że Jon Snow jest w bardzo niekomfortowej sytuacji - z jednej strony zakochał się w Daenerys, a jego głównym celem w życiu jest ochronienie ludzi przed armią Nocnego Króla. Z drugiej zaś, młody lord Winterfell niedawno dowiedział się, że tak naprawdę nazywa się Aegon Targaryen, co czyni go ostatnim żyjącym mężczyzną z królewskiej rodziny. Oznacza to, że to Jon Snow jest prawowitym dziedzicem tronu po zmarłym "szalonym" królu, Aerysie II.

Kto zasiądzie na Żelazny Tronie?, foto: materiały prasowe
Kto zasiądzie na Żelazny Tronie?, foto: materiały prasowe
Przeczytaj także "Gra o tron": Kto ma największe szanse zasiąść na Żelaznym Tronie? [SONDA]

Tekst utworu, życiorys Jenny i użycie piosenki w tym, a nie innym odcinku spowodowało, że fani zaczęli się zastanawiać, czy podobny los nie czeka teraz Jona Snow. Istnieje prawdopodobieństwo, że młody Stark/Targaryen zrezygnuje ze swojej prawowitej pozycji jako król Siedmiu Królestw tylko po to, by móc w spokoju poślubić Daenerys i spełnić jej marzenie, którym jest zostanie królową Westeros. Czy takie rozwiązanie zaspokoiłoby fanów?

Gra o tron - data premiery 3. odcinka 8. sezonu 

Trudno powiedzieć, ponieważ wszystko zależałoby od tego, w jaki sposób zostanie to wykonane. Czy "przepowiednia z utworu" się spełni? Tego dowiemy się już w nadchodzących tygodniach - nowe odcinki "Gry o tron" debiutują w poniedziałki o godzinie 3:00 na antenie HBO, a już kilka godzin później są dostępne na platformie HBO GO. Najbliższy z nich zadebiutuje już 29 kwietnia 2019 roku. 

Tagi: Gra o tron HBO HBO GO Gra o tron: sezon 8