27.03.2018 10:10

Fani z Kaszmiru oddali muzyczny hołd „Grze o tron” w inspirowanym serialem teledysku

W kwestii radosnej twórczości fanów „Gry o tron” widzieliśmy już wiele. Jednak profesjonalny teledysk zrealizowany do muzyki z serialu wykonanej na oryginalnych kaszmirskich instrumentach to coś naprawdę wyjątkowego.

„The Cure: A Kashmini Instrumental Tribute to Game of Thrones”
foto: kadr z wideo

Parodie, przeróbki i filmiki inspirowane „Grą o tron” nie są niczym nowym. Czołówka „Gry o tron” w wersji anime czy fanowski prequel serialu pt. „Doom of Valyria” to tylko wierzchołek góry lodowej. Pochodzący z Kaszmiru fani serialu nie są więc żadnymi pionierami, niemniej trzeba przyznać im, że swoją fanowską robotę wykonali wyjątkowo profesjonalnie.

„The Cure: A Kashmini Instrumental Tribute to Game of Thrones”

Twórcy z Master Visuals Studio przygotowali niezwykły hołd dla „Gry o tron”, w którym bohaterowie wcielają się w postaci inspirowane Jonem Snow, Samem Tarlym, Nocnym Królem czy Melisandre. Fabuła skupia się oczywiście na pierwszym z bohaterów, który wyrusza w niebezpieczną misję w towarzystwie swojego przyjaciela, Sama, i musi zmierzyć się z Nocnym Królem i jego hordą nieumarłych.

Nie fabuła jest tutaj jednak najważniejsza. Największe wrażenie robi wspaniała muzyka zagrana przez trzech kaszmirskich muzyków na tradycyjnych instrumentach. Niemal 6,5 minutowa kompozycja, którą słyszymy w tym materiale, wykorzystuje nie tylko fragmenty motywu przewodniego z „Gry o tron”, ale też kompozycję ze „Slumdoga” o tytule „Escape”, co razem z oryginalną muzyką jednego z wykonujących ją artystów, Sufiyana Malika, tworzy wyjątkowy utwór „The Cure”.

Sami twórcy opisali swój film słowami:

"

Jesteśmy wielkimi fanami serialu i to jest nasz list miłosny do niego. "

Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo piękny i emocjonalny list.

Teledysk w całości zrealizowano w popularnym ośrodku narciarskim Gulmarg w zachodnich Himalajach. Jego wyjątkowy urok sprawił, że od razu opanował internet – do tego stopnia, że oficjalna strona turystyki w regionie Dżammu i Kaszmir udostępniła go na swoim facebookowym profilu.

„Gra o tron” powróci na ekrany z ósmym i ostatnim sezonem w 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Gra o tron HBO