13.07.2016 14:59

„Gra o tron” może być, jak Pokemon GO

Ogromny sukces Pokemon GO sprawił, że twórcy zaczęli myśleć nad kolejnym projektem. Opiera się on na połączeniu idei z gry o stworkach z „Grą o tron”.

„Gra o tron” może być, jak Pokemon GO
foto: zrzut z ekranu, kadr z serialu + Dzik Pejnta

Firma Niantic, która wykonała dla Nintendo tytuł będący hitem ostatnich dni, już snuje plany na przyszłość. Nic dziwnego skoro Pokemon GO ma tak ogromną rzeszę fanów, że gra swoją popularnością prześcignęła już serwisy z filmami tylko dla dorosłych. Swego czasu tego samego wyczynu dokonała „Gra o tron”. Przypadek?

A co, gdyby połączyło się w jedną wspólną całość produkcję HBO oraz gromadę dziwacznych stworzeń wśród których występuje m.in. Pikachu? Można założyć, że mielibyśmy do czynienia z rewolucją w sieci, świat wywróciłby się do góry nogami.

Podobnie musi myśleć Archit Bhargava z Niantic, który wyznał jaki marzy mu się projekt:

"

Moją osobistą fantazją jest zrobienie z „Gry o tron” tytułu, gdzie świat Westeros byłby naniesiony na mapę Ziemi i można by było dołączyć do rodu Starków albo jakiegoś innego. Staramy się swoją działalnością stworzyć gatunek gier w prawdziwym świecie. Nikt tego nie zrobił w taki sposób jak my. Chodzi o zmuszenie ludzi do ruchu, o to, aby zwiedzali otaczający ich świat. "

Twórca nie wyjawił na czym dokładnie miałaby polegać rozgrywka. Możemy tylko snuć fantazje. Czy będąc Starkiem znajdowałoby się kolejnych Lannisterów i wyżynałoby się ich w pień? A może wcielając się w członka Nocnej Straży toczyłoby się batalię z zastępami Białych Wędrowców?

W głowie Archita Bhargavy drzemie jeszcze jeden pomysł:

"

Zależy nam na wzroście zainteresowania grą w prawdziwym świecie. Mogłaby przykładowo powstać plansza, którą ustawiałoby się w rzeczywistości, a ludzie zajmowaliby lokacje. Coś jak „Ryzyko”. "

Jeżeli chodzi o fuzję „Gry o tron” i Pokemonów, to na dany moment musi nam wystarczyć to:

Pokemony pojawiły się już w obozie Auschwitz, a także w wielu innych dziwnych miejscach. Czemu by więc nie miało ich być w Essos i Westeros?

Jakie macie pomysły na to, jak mogłaby wyglądać taka gra?

Robert Skowronski
Tagi: Gra o tron