15.02.2018 15:27

Fani przewidują, jak zakończy się „Gra o tron”. Czy ta teoria się sprawdzi?

Najwięksi fani serialu HBO, nie mogąc doczekać się premiery ostatniego sezonu, samodzielnie układają najbardziej prawdopodobne scenariusze finałowych odcinków. 

Fani przewidują, jak zakończy się „Gra o tron”. Czy ta teoria się sprawdzi?
foto: kadr z wideo

Odkąd serial zaczął prześcigać powieść George'a R.R. Martina, nikt poza osobami zaangażowanymi w jego produkcję nie wie, jak zakończy się opowieść snuta przez 8 sezonów „Gry o tron”. Do niedawna nie wiedzieli tego nawet aktorzy wcielający się w najważniejsze postaci. Obsada poznała pełną fabułę 8. sezonu w ostatnim możliwym momencie. Wszystko to wynika oczywiście z chęci utrzymania w tajemnicy wszelkich informacji na temat wielkiego finału „Gry o tron”. Niemniej, najbardziej uważni i skrupulatni fani już dawno przewidzieli, jak zakończy się ich ulubiony serial.

Jak skończy się „Gra o tron”?

Jeden z fanów umieścił na Reddicie pełen opis finałowego sezonu „Gry o tron”. Oczywiście sporządzony zgodnie z jego przypuszczeniami na podstawie wszelkich dostępnych informacji i istniejących przesłanek. Według niego Cersei Lannister czeka rychły koniec. Jaime sprzeciwi się jej i zgromadzi rodową armię, by wesprzeć siły Północy w walce z Nocnym Królem, pozostawiając swoją zdradziecką siostrę praktycznie bez opieki. W efekcie Nocny Król i jego nieumarły smok Viserion przemienią Cersei w Nocną Królową, z którą wspólnie przygotują zasadzkę na Eurona Greyjoya i Złotą Kompanię. Jaime będzie musiał więc wypełnić przepowiednię Maggy Żaby i jako Valonqar zabić swoją siostrę, jednocześnie stając się tysięcznym Lordem Dowódcą Nocnej Straży. 

Tyrion abdykuje ze stanowiska namiestnika Daenerys i osiedli się w Casterly Rock, zamieniając siedzibę Lannisterów w winnicę zaopatrującą Siedem Królestw.

Jon i Daenerys będą spodziewać się dziecka (a może nawet bliźniąt), ale by mogła spełnić się obietnica słodko-gorzkiego zakończenia, Daenerys umrze podczas porodu, a Jon po raz drugi będzie musiał pogodzić się ze śmiercią swojej (drugiej) miłości życia. Kulminacyjnym punktem akcji będzie śmierć wszystkich trzech smoków w walce, po której nastąpi ostatnie ujęcie ukazujące, że jeden z nich złożył jaja przed śmiercią. 

Powyższa historia po części brzmi sensownie, jednak jest mocno niekompletna. Gdzie wyjaśnienie dziedzictwa Jona Snow aka Aegona Targaryena? Gdzie jego spotkanie z Cersei? Gdzie wątek pozostałych przy życiu Starków? Co z teorią dotyczącą Trójokiej Wrony? I czy naprawdę twórcy byliby w stanie w ostatnim ujęciu tego epickiego serialu skupić się na smoczych jajach? Być może niektóre elementy powyższej prognozy mają szansę się spełnić, jednak na porządne i dobrze przemyślane zakończenie „Gry o tron” przyjdzie nam poczekać do 2019 roku. 

Natalia Hluzow
Tagi: Duperele Seriale Gra o tron Jon Snow Daenerys Targaryen