25.07.2018 10:53

Gwiazda „Black Panthera” wyjawiła, kto z rodu T'Challi przeżył „Avengers: Infinity War”

Angela Basset postanowiła zdradzić fanom, czy najbliżsi króla Wakandy przeżyli czystkę Thanosa. 

Black Panther
foto: kadr z filmu Black Panther

Końcówka „Avengers: Infinity War” wprawiła w osłupienie nawet tych widzów, którzy byli gotowi na pstryknięcie Thanosa. Fani MCU w końcu przełknęli, że wielu z ich ulubionych bohaterów zostało wymazanych z egzystencji. W powietrzu rozpłynął się również grany przez Chadwicka Bosemana król T'Challa czyli Black Panther. Widzowie zaczęli się jednak zastanawiać, co stało się z postaciami drugoplanowymi. Wiadomo, że Szalony Tytan zabił między innymi Nicka Fury'ego i Marię Hill, ale co z resztą, która nie pojawiła się w filmie braci Russo. Jednym źródłem wiedzy na ten temat byli twórcy i aktorzy wcielający się w nieobecnych bohaterów. Jedną z nich jest Angela Angela Basset, wcielająca się w Ramondę - matkę T'Challi. 

„Avengers: Infinity War” - czy Shuri i Ramonda przeżyły?

Aktorka występuje w filmie „Mission: Impossible - Fallout”. Przy okazji promocji 6. części serii z Tomem Cruisem w roli głównej, Angela Basset została zapytana przez portal Screen Rant o status jej bohaterki ze świata MCU. Okazuje się, że zarówno matka oraz siostra Black Panthera przeżyły czystkę Thanosa. 

"

Nie, ani ja, ani moja córka [nie zginęłyśmy]. Shuri jest bystrą dziewczyną z Wakandy, więc... "

Ten krótki komentarz potwierdza tylko domysły fanów, że w  „Avengers 4” ponownie zobaczymy genialną siostrę Black Panthera graną przez Letitię Wright. 

„Avengers 4” - czy Shuri będzie nową Black Panther?

Od jakiegoś czasu krążą plotki, że w 4. części filmu o najpotężniejszych herosach świata zobaczymy nową postać w czarnym stroju z vibranium. Miałby nią zostać Shuri. Wright skomentowała nawet ten pomysł i nie ukrywa, że z chęcią wcieliłaby się w Black Panther. W komiksach siostra T'Challi zastępowała go w roli obrończyni Wakandy, kiedy został ciężko raniony przez Doctora Dooma. Poza tym Marvel Comics ma w planach wydać pierwszą solową serię poświęconą Shuri.

Shuri #1

Być może przypuszczenia fanów okażą się prawdziwe i niedługo do Avengers dołączy nowa wersja Black Panther. 

Przekonamy się w maju 2019 roku, kiedy „Avengers 4” zadebiutuje na kinowych ekranach. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Black Panther Marvel Avengers: Infinity War Marvel Comics Avengers 4 Shuri