07.09.2017 13:47

Gwiazda „Gry o tron” adoptowała szczeniaczka husky

Sophie Turner, która wciela się w Sansę w serialu „Gra o tron” ma nowego członka rodziny. Aktorka przyjęła pod swój dach kolejnego wilkowatego pieska. Turner od kilku lat jest dumną właścicielką suczki, która grała w produkcji HBO jej wilkora - Damę. Nowy szczeniak powoli staje się gwiazdą Internetu. 

Gra o tron, wilkor
foto: kadr z serialu

Wśród fanów „Gry o tron” pojawiła się niedawno nowa głupia moda, polegająca na kupowaniu ras psów przypominających serialowe wilkory. Większość właścicieli rozczarowana, że husky i malamuty, nie zachowują się jak magiczne stworzenia z Westeros, masowo oddawała zwierzęta do schronisk. W ciągu kilku ostatnich lat w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii odnotowano wzrost porzuconych psów o wyglądzie wilków, które miały dziwaczne imiona rodem z serialu HBO. Aktor, wcielający się w Tyriona LannisteraPeter Dinklage, postanowił zaapelować w tej sprawie do widzów serialu i poprosić ich o przemyślaną decyzję przed adopcją czworonoga. Zaklinał swoich fanów, żeby nigdy nie kupowali psów z hodowli, tylko brali cierpiące zwierzaki ze schronisk. 

Na szczęście aktorka, która wciela się w Sansę Stark, nie jest nieodpowiedzialna. Sophie Turner jakiś czas temu adoptowała suczkę, która w „Grze o tron” grała jej wilkora o imieniu Dama. W serialu Dama została zabita z rozkazu króla Roberta Baratheona. Turner wyznała w rozmowie z The Coventry Telegraph, co skłoniło ją do takiej decyzji.

"

Kiedy dorastałam, zawsze chciałam mieć psa, ale moi rodzice nigdy mi na to nie pozwolili. Na planie wszyscy zakochaliśmy się jednak w wilczycy mojej postaci, Damie. Wiedzieliśmy, że Dama umarła i postanowiono znaleźć jej nowy dom. Moja mama wybłagała, żebyśmy mogli ją adoptować. "

Jak widać, prawdziwy pies ma się dobrze, a od kilku dni może cieszyć się towarzystwem młodszego kolegi. Aktorka postanowiła powiększyć swoją rodzinę i pod swój dach przyjęła pieska husky o imieniu Porky Basquiat. Oczywiście w Internecie nic nie sprzedaje się tak, jak małe puchate zwierzątka. No może poza cyckami. Turner poszła jednak w zwierzątka i słodki Porky ma już swoje konto na Instagramie

Mimo że szczeniak zawitał w domu aktorki na początku sierpnia, „jego” posty (na razie tylko 7) śledzi już ponad 45 tysięcy użytkowników. Uroczo! 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gra o tron