28.09.2017 15:47

Harrison Ford zdradza dlaczego „Gwiezdne Wojny” i „Indiana Jones” są tak popularnymi filmami

Harrison Ford znany z „Gwiezdnych Wojen” i „Indiany Jonesa” powiedział, co według niego czyni obie serie tak wyjątkowymi, że wciąż cieszą się ogromną popularnością. Podpowiadamy, nie jest to jego osoba. 

Harrison Ford zdradza dlaczego „Gwiezdne Wojny” i „Indiana Jones” są tak popularnymi filmami
kadr z filmu: Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja

Harrison Ford wystąpił w dwóch filmowych seriach, które są jednymi z najpopularniejszych tytułów kina komercyjnego i kinematografii w ogóle. Chodzi oczywiście o „Gwiezdne Wojny” i „Indianę Jonesa”. Od premiery pierwszych części tych produkcji minęło ponad 30 lat, ale do tej pory powstają ich kontynuacje. Zarówno kosmiczna saga, jak i opowieść o nieustraszonym archeologu mają wiele cech wspólnych. Odtwórca Hana Solo i Indy'ego wyznał niedawno, co według niego zaważyło na sukcesie tych produkcji.

Ford wystąpił w innej kontynuacji ikony kina. Po ponad 3 dekadach postanowiono nakręcić drugą część „Łowcy androidów”. Z okazji zbliżającej się premiery sequela zatytułowanego „Blade Runner 2049”, aktor udzielił wywiadu youtube'owemu kanałowi BUILD Series. Zdradził w nim, co według niego stanowi o długotrwałym sukcesie „Gwiezdnych Wojen” i „Indiany Jonesa” oraz czym różnią się od serii „Blade Runner”. 

"

[„Blade Runner”] to film dla dorosłych widzów. Seria „Indiana Jones” to raczej rodzinne filmy i jedną z największych szans w mojej karierze było to, że „Indiana Jones”, „Star Wars” i inne produkcje w tym rodzaju, przechodzą z pokolenia na pokolenie. Widać to, kiedy twój ojciec mówi: „Dawaj, obejrzymy to”, albo twoja mama mówi... To bardzo wyjątkowe. Ciągle pojawiają się nowe pokolenia, a te światy są im na nowo przedstawiane. To niesamowite. "

Co prawda nie zobaczymy już raczej Harrisona Forda w roli Hana Solo (sam aktor jest z tego powodu bardzo zadowolony), ale w produkcji jest kolejna część przygód Indiany Jonesa. Jakiś czas temu wyznał też, że marzy o ponownym stworzeniu słynnych filmów, w których brał udział. Najnowsza produkcja z Fordem to „Blade Runner 2049”, którego premiera odbędzie się już 6 października 2017 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Indiana Jones Harrison Ford Star Wars