07.11.2017 16:39

Heavy metalowe covery utworów ze „Stranger Things” i „Pogromców duchów”

Coś dla fanów „Stranger Things”, „Pogromców duchów” i heavy metalu. Posłuchaj utworu z serialu Netfliksa i piosenki z filmu w ciężkiej wersji.

Heavy metalowe covery utworów ze „Stranger Things” i „Pogromców duchów”
foto: 331Erock/YouTube

„Strangers Things” to serial, który łączy. Kochają go ludzie o skraje różnych gustach muzycznych i przekonaniach. Okazuje się, że wśród widzów hitu platformy Netflix są również miłośnicy heavy metalu. Gitarzyście Ericowi Calderone tak bardzo spodobał się drug sezon serialu, że postanowił oddać hołd ulubionym bohaterom. W tym celu nagrał cover jednego z utworów, który można było usłyszeć w produkcji Nefliksa. Wersja Calderone oczywiście została zagrana w heavy metalowej wersji.

Na youtube'owy kanał muzyka trafił 6-minutowy film, w którym możemy posłuchać kawałka „Kids” z nieco cięższym brzmieniem. To jednak nie wszystko. 1. sezon nawiązywał do wielu elementów pop kultury lat 80. i w 2 odsłonie nie mogło tego klimatu zabraknąć. W jednym z odcinków widzimy głównych bohaterów, którzy postanowili przebrać się za Pogromców duchów. Ten moment przypomniał muzykowi, jak dobrym filmem są „Pogromcy duchów”. W wideo możemy więc usłyszeć również metalową wersję piosenki „Ghostbusters”. Kiedyś pisaliśmy już o podobnej aranżacji, stworzonej przez innego muzyka

To nie jedyny cover znanego utworu z serialu czy filmu w wersji Calderone. Na jego kanale możemy znaleźć również metalową wersję intra do animowanego „Batmana”, serialu „Bajer z Bel-Air”, czy „Ricky'ego i Morty'ego”. Niedawno pisaliśmy o równie udanej muzycznej parodii „Stranger Things” oraz teledysku stylizowanym na lata 80. stworzonym przez Netflix. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Duperele #Pogromcy duchów #Stranger Things