16.08.2019 12:23

Horror, po którym nie zaśniecie. O czym jest "Eerie"?

Nowy horror, który znajdziecie na platformie Netflix, zrobił furorę wśród odbiorców. O czym jest "Eerie" i co sprawia, że jest aż tak przerażający?

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Eerie"
Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Eerie"

Na platformie Netflix zadebiutował nowy horror. Filipińska produkcja zatytułowana "Eerie" (w polskim tłumaczeniu "Szkoła grozy") zyskała wielu zwolenników. Na Twitterze aż roi się od wpisów zachwalających horror Mikhaila Reda. Wielu internautów twierdzi, że jest on tak przerażający, że nie sposób po nim zasnąć. O czym jest "Eerie" i co stoi za jego sukcesem?

"Eerie" - o czym jest filipiński horror?

Akcja horroru "Eerie" rozgrywa się w katolickiej szkole dla dziewcząt, gdzie dochodzi do tragedii. Ginie jedna z uczennic, a reszta dziewcząt zarzeka się, że budynek szkoły nawiedza jej duch. Szkolna opiekunka imieniem Patricia rozpoczyna własne dochodzenie. Nauczycielka stara się dojść prawdy w kwestii "potwora" nękającego szkołę oraz zapewnień uczennic o okrutnych praktykach stosowanych przez niejaką Matkę Alice. Śledztwo doprowadza ją do Eri - byłej uczennicy, która od lat obserwuje szkołę.

Premiera "Eerie" odbyła się w grudniu 2018 roku, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Singapurze. Jednak dopiero latem 2019 roku, gdy horror znalazł się na platformie Netflix, zyskał należną popularność. Osoby, które widziały już film wspominają o licznych krzykach podczas seansu i nieprzespanych nocach. Oto przykładowe wpisy dotyczące filmu:

"

Obejrzałam "Eerie" na Netfliksie. Podczas pierwszych 20 minut krzyczałam już 3 razy, a została jeszcze godzina i 20 minut. "

"

Właśnie w pojedynkę obejrzałem "Eerie" na Netfliksie. Widziałem już wiele horrorów i moje standardy ulokowane są naprawdę wysoko, ale to mnie zszokowało. Świetny film. Zdecydowanie jeden z najlepszych, jakie widziałem. "

"

Właśnie obejrzałam "Eerie" na Netfliksie. Zgadnijcie kto będzie spał przy zapalonym świetle przez najbliższy tydzień? "

Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Przeczytaj także Top25: Kultowe horrory, które powinien obejrzeć każdy fan kina grozy

Lubicie horrory? Na nasz stronie znajdziecie wiele artykułów poświęconych temu gatunkowi. W zakładce Film, czekają na was teksty traktujące między innymi o przedstawicielach rozmaitych typów horroru. Szukacie filmów o zombie? A może interesują was duchy? Z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Polecamy również ranking najlepszych filmów grozy, które zadebiutowały w 2019 roku

Zobacz też: Jakie horrory zadebiutują w 2020 roku? [LISTA]

Zamierzasz obejrzeć "Eerie"?

Tagi: Horror Netflix