18.03.2019
Aktualizacja: 24.04.2019 13:20

Horrory 2019: Najlepsze filmy. Co warto obejrzeć? [RANKING]

Jesteście fanami horrorów i nie wiecie, na który film grozy wybrać się w 2019 roku? Przedstawiamy listę najlepszych horrorów 2019 roku.

Plakaty filmów "Pet Sematary", "Curse od La llorna" i "Child's Play", foto: Materiały promocyjne
Plakaty filmów "Pet Sematary", "Curse od La llorna" i "Child's Play", foto: Materiały promocyjne

Rok 2019 to wspaniały czas dla wszystkich fanów horrorów. Na ekrany kin wchodzi cała masa wartych uwagi filmów grozy, w tym nowa adaptacja prozy Stephena Kinga, kontynuacja hitu "TO" oraz najnowsza wersja "Laleczki Chucky". Które horrory 2019 roku uznaliśmy za najlepsze? Przedstawiamy ranking.

Horrory 2019: Najlepsze filmy. Co warto obejrzeć?

Jeśli jesteście fanami kina grozy, lecz nie wiecie po które produkcje z 2019 roku warto sięgnąć, to zestawienie powinno wam pomóc. Przedstawiamy listę najlepszych horrorów 2019 roku.

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
Przeczytaj także Polecane Horrory: oparte na faktach, o duchach, wampirach, zombie, wilkołakach

UWAGA! W rankingu znajdują się wyłącznie horrory, które miały już swoją premierę. Lista będzie na bieżąco aktualizowana. 

1. "To my" (2019), reż. Jordan Peele

Film twórcy oscarowego "Uciekaj!". Jest to historia czteroosobowej, przykładnej rodziny, która wyjeżdża na wakacje do domku po zmarłej babci. Na miejscu wychodzą na jaw tajemnice, skrywane przez jedną z członkiń rodziny. W domku pojawiają się następnie nieproszeni goście, którzy wyglądają dokładnie jak jego mieszkańcy i zaczynają terroryzować głównych bohaterów. "To my" określany jest mianem "horroru dla ludzi inteligentnych", w którym reżyser pod płaszczykiem klimatu grozy przemyca opowieść o rasizmie, zakorzenionym w amerykańskim społeczeństwie.

Zobacz też: >> "To my" - nawiązania do znanych horrorów <<

2. "Prodigy. Opętany" (2019), reż. Nicholas McCarthy

Horror twórców filmu "Egzorcyzmy Emily Rose", który inspirowany był prawdziwymi wydarzeniami. Matka ośmioletniego Milesa jest przekonana, że jej ukochany syn padł ofiarą opętania. Bohaterka podejmuje desperacką walkę o duszę chłopca, a rozwiązanie zagadki kryje się w przeszłości. Choć fabuła wydaje się wyświechtana, jest to przyzwoite kino grozy potrafiące przyprawić o gęsią skórkę.

3. "Śmierć nadejdzie dziś 2" (2019), reż. Christopher Landon

Kontynuacja popularnego horroru z 2017 roku, w którym Tree Gelbman każdego dnia na nowo budziła się w dniu swojej śmierci. By powstrzymać to błędne koło musiała odkryć tożsamość swojego mordercy i poznać jego motywy. Akcja drugiej części rozpoczyna się tuż po zakończeniu poprzedniej. Tym razem mamy do czynienia z eksperymentem przeprowadzanym przez przyjaciół głównej bohaterki, w wyniku czego ląduje ona nie tylko w kolejnej pętli czasowej, ale również w innym wymiarze. Choć druga część bardziej przypomina horror komediowy niż klasyczny film grozy, zabawa wciąż jest przednia.

4. "Jacob's Ladder" (2019), reż. David M. Rosenthal

Filmowe pogranicze horroru i thrillera. Produkcja jest remakiem "Drabiny Jakubowej" z 1990 roku. Głównego bohatera, weterana wojny w Wietnamie, dręczą niepokojące koszmary i wciąż narastające poczucie bycia szpiegowanym. Choć daleko mu do pierwowzoru, "Jacob's Ladder" Davida M. Rosenthala ogląda się całkiem przyjemnie.

Zobacz też: >> Najlepsze horrory 2018 roku [RANKING] <<

5. "Escape Room" (2019), reż. Adam Robitel

Horror nawiązujący do niezwykle ostatnio popularnych escape roomów. Opowiada on o grupce znajomych, którzy otrzymują darmowe wejściówki do escape roomu, gdzie za zamkniętymi drzwiami muszą rozwiązać zagadkę by wydostać się z pomieszczenia. Szybko się jednak okazuje, że przeciwnicy bardzo dobrze znają głównych bohaterów, a sama gra jest grą na śmierć i życie. Jest to klasyczny horror klasy B, więc nie spodziewajcie się fajerwerków, jednakże fani zarówno horrorów jak i rozrywek w stylu tytułowego pokoju śmiało mogą sięgnąć po ten tytuł.

Zobacz też: >> Premiera "Escape Room" przesunięta przez tragedię w Koszalinie << 

6. "Zakon Świętej Agaty" (2018), reż. Darren Lynn Bousman

Główna bohaterka to młoda ciężarna kobieta, która znajduje schronienie w klasztorze. Zakonnice w zamian za azyl wymagają od bohaterki bezwzględnego przestrzegania narzuconych reguł. Z czasem okazuje się, że to co początkowo wydawało się bezpiecznym schronieniem kryje niezwykle mroczne tajemnice, a kobieta zmuszona jest walczyć o duszę swojego nienarodzonego dziecka. Choć horror Darrena Bousmana jest obrazem nieco wtórnym, przypominającym układankę, złożoną z "Dziecka Rosemary", "Suspirii", "Uciekaj!", "Opowieści podręcznej" i "Misery", to posiada ciekawy klimat i potrafi przestraszyć.

Jak nadmieniliśmy wcześniej, ranking składa się jedynie z tytułów, które trafiły już na ekrany kin w naszym kraju. W miarę jak pojawiać się będą nowe premiery, zestawienie będzie na bieżąco aktualizowane.

Zobacz też: >> Najlepsze horrory 2016 roku [RANKING] <<

Tagi: Laleczka Chucky Annabelle Horror Smętarz dla zwierzaków To: Rozdział 2