02.06.2016 14:39

Ile osób zabił filmowy Wolverine?

Broń X z kostnymi szponami chowanymi w przedramionach obu rąk wykonanymi z niemal niezniszczalnego stopu. Ile dusz może mieć na sumieniu Rosomak?

Ile osób zabił filmowy Wolverine?
foto: kadr z filmu

Wolverine urodził się jako James Howlett w Kanadzie będąc nieślubnym dzieckiem Thomasa Logana i Elizabeth Howlett. Po śmierci jego rodziców uaktywniły się w nim moce, z których wcześniej nie zdawał sobie sprawy. Przybrał nowe nazwisko po ojcu i ostatecznie jako tajny agent wziął udział w I wojnie światowej.

Gdy bohater wyjechał do Jukonu, naukowcy programu Broń X zespolili jego kości oraz szpony z niezniszczalnym stopem metalu – adamantium. W przypływie wściekłości Logan zdemolował laboratorium i ruszył w góry żyjąc pośród zwierząt. W wyniku kolejnych wydarzeń bohater przyjął pseudonim Wolverine, by wreszcie wstąpić w szeregi dowodzonych przez Charlesa Xaviera X-Menów zrzeszających mutantów, takich jak on sam.

Postać na łamach komiksu pojawiła się w 1974 roku, a jego ojcami są scenarzysta Len Wein, dyrektor artystyczny Marvela, John Romit Sr. i rysownik Herb Trimpe. Debiut Wolverine'a miał miejsce w zeszycie „Incredible Hulk” numer 181 z października 1974 roku. Z kolei pierwszy raz na ekranie pojawił się w animowanym serialu o Spider-Manie z 1982 roku, by ostatecznie przeniknąć do świata wielkiego kina. Zresztą ewolucję Wolverine'a w świecie X Muzy możecie prześledzić dzięki stworzonemu wideo.

Rosomak to gość, któremu nie ma co wchodzić w drogę. Cygaro w kąciku ust, wielkie mięśnie, nadnaturalna siła i nieodstająca od niej zręczność oraz wytrzymałość. Obrazu dopełniają wspomniane szpony. Gdy wpadnie w złość, to lepiej być z dala od pola rażenia jego pazurów i kopniaków. Jednak nie każdy miał tyle szczęścia, przez co Wolverine pokroił w swojej karierze paru przeciwników. No właśnie, ilu? Sprawdźcie:

Nie tylko Logan ma na sumieniu kilkadziesiąt istnień. Również Han Solo i Kapitan Ameryka dopuścili się posłania do piachu różnych złoczyńców i osób próbujących pokrzyżować ich plany.

Wynik Rosomaka z pewnością ulegnie zmianie wraz z premierą filmu „Wolverine 3”. Ruszyły już prace przy tej produkcji i pojawiły się spekulacje, że wygląd Hugh Jackmana potwierdza plotki o tym, że fabuła dzieła inspirowana będzie komiksem „Old Man Logan”. Będzie to też pożegnanie aktora z postacią Logana.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Wolverine