04.05.2018 11:40

J.K. Rowling przeprasza za zabicie kolejnej postaci z „Harry'ego Pottera”

J.K. Rowling przeprasza za uśmiercenie kolejnej z lubianych postaci znanych z serii „Harry Potter”. O kogo chodzi tym razem?

J.K. Rowling
foto: Invision/East News

2 maja dla jednych może być niemiłą przerwą między dniami wolnymi od pracy, inni natomiast z dumą wywieszą biało-czerwone flagi. Jednak to bardzo mugolskie podejście do sprawy. Każdy prawdziwy fan Harry'ego Pottera doskonale wie, że tego dnia miała miejsce jedna z najstraszliwszych batalii toczonych w całej serii o młodym czarodzieju. Chodzi o Bitwę o Hogwart, która w książkowym świecie zakończyła się 2 maja 1998 roku, tym samym dając kres Drugiej Wojnie Czarodziejów. Autorka „Harry'ego Pottera” na łamach „Insygniów Śmierci” postanowiła pozbawić życia wiele postaci, w tym Severusa Snape'a, Remusa Lupina i Freda Weasleya. Przerażającą potyczkę uczniów Hogwartu ze Śmierciożercami ukazano również w drugiej części filmowych „Insygniów Śmierci”. J.K. Rowling od dawna 2 maja składa hołd pozbawionym życia postaciom. Nie inaczej było w tym roku.

J.K. Rowling przeprasza za śmierć Zgredka

Wymienione wyżej postacie zostały już odpowiednio uhonorowane przez autorkę. Tym razem przyszła pora na kolejnego bohatera, który co prawda był irytujący i zazwyczaj odgrywał drugoplanową rolę, ale przysłużył się w walce Harry'ego z Voldemortem. Chodzi o domowego skrzata imieniem Zgredek. Mimo że były sługa rodziny Malfoyów wyzionął ducha kilka miesięcy przed Bitwą o Hogwart, pisarka uznała, że tym razem należy przeprosić za jego śmierć.

"

Znowu mamy tę rocznicę. W tym roku przepraszam za zabicie kogoś, kto nie zginął podczas Bitwy o Howgart, ale oddał swoje życie, by ratować ludzi, którzy ją wygrali. Odnoszę się oczywiście do domowego skrzata Zgredka.  "

Zgredek uratował Harry'ego, Rona i Hermionę, którzy zostali uwięzieni w domu Malfoyów. Ścigała ich Bellatriks Lestrange. Skrzat teleportował siebie i przyjaciół, ale nie zdołał uniknąć sztyletu, który rzuciła w niego zła czarownica. Stworek zmarł, oddając życie za walkę z Voldemortem. 

Już niedługo, bo 16 listopada 2018 roku ponownie przeniesiemy się w magiczny świat „Harry'ego Pottera” za sprawą filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Niecierpliwi fani szkoły Magii i Czarodziejstwa, mogą zostać uczniami Hogwartu w grze mobilnej Harry Potter: Hogwarts Mystery, która niedawno miała premierę. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Duperele Harry Potter J.K. Rowling