08.12.2017 19:13

Jak będzie wyglądał nowy film animowany Disneya? Zobacz zapowiedź serii „Marvel Rising”

Marvel Entertainment ogłosił powstającą serię filmów animowanych, opowiadający o superbohaterach. W sieci pojawiła się zapowiedź, w której przedstawiono odtwórców głównych ról pierwszej produkcji, zatytułowanej „Secret Warriors”.

Jak będzie wyglądał nowy film animowany Disneya? Zobacz zapowiedź serii „Marvel Rising”
foto: Marvel HQ/YouTube

Świat Marvela nie zwalnia tempa i już w 2018 roku zadebiutuje pierwszy film animowany nowej serii, która ma podbić serca młodego pokolenia. „Marvel Rising: Secret Warriors” to historia drużyny, w skład której wchodzą dobrze i trochę mniej znane postacie z komiksów i seriali wydawnictwa. Zanim produkcja ujrzy światło dzienne, zobaczymy 6 krótkometrażowych animacji (po 4 minuty każda), które przybliżą głównych bohaterów. W grupie Secret Warriors pojawią się nastoletni herosi: Gwen Stacy (pod nowym pseudonimem Ghost-Spider), Ms. Marvel, Squirrel Girl, Quake, Patriot, America Chavez i Inferno. Młodymi bohaterami opiekować ma się Carol Danvers, czyli Captain Marvel.

Secret Warriors stawią czoła zagrożeniu, z którym tylko oni będą sobie w stanie poradzić. Co ciekawe głosu Quake użyczy Chloe Bennet, która wciela się w tę postać w serialu „Agenci S.H.I.E.L.D.”. Jej koleżanka z planu Ming-Na Wen, użyczy głosu czarnemu charakterowi - Hali. Nie zabraknie również wiernego towarzysza młodej Ms. Marvel, czyli potrafiącego się teleportować Lockjawa. To nie jedyny superbohaterski zwierzak. Pojawi się też ukochana wiewiórka Squirrel Girl o imieniu Tippy Toe. Obie postacie będą miały głos Dee Bradley Baker. W pozostałych rolach usłyszymy między innymi: Dove Cameron, Tylera Poseya, BooBoo Stewarta, Kathreen Khavari, Milanę Vayntrub, Cierrę Ramirez, Kamila McFaddena, Skai Jackson, Kim Raver i Stevena Webera.

Cort Lane, prezes Marvel Animation & Family Entertainment, w rozmowie z Comicsoon.net wypowiedział się na temat powstającego filmu.

"

Postacie Marvela można bardzo łatwo ze sobą powiązać, ponieważ żyją w naszym świecie i stawiają czoła tym samym przeciwnościom losu, co my. Jestem więc bardzo podekscytowany, że nasza drużyna z „Marvel Rising” jest bardzo przystępny. Pokazuje postacie z różnym bagażem doświadczeń, pojawia się dużo silnych kobiecych postaci, które prowadzą team i dzięki temu nasza młodsza widownia może się z nimi utożsamiać. "

Sana Amanat, dyrektor od rozwoju contentu i postaci, wyjawiła, co wyróżnia ten film na tle konkurencji.

"

Ten projekt nie przypomina niczego, nad czym do tej pory pracowaliśmy - od łączenia ze sobą wschodzących i od dawna popularnych gwiazd uniwersum Marvela, po wyjątkowy styl animacji i sfery wizualnej. To jest przełomowe wydarzenie w dziedzinie animacji. Pełne akcji, wypełnione po brzegi komedią, sercem i potężnym przesłaniem dla każdego fana Marvela. "

Producentami wykonawczymi filmu są Joe Quesada, Dan Buckley, Cort Lane i Eric Radomski, a w pracy wspomagają ich Stan Lee, Sana Amanat oraz Marsha Griffin. Za scenariusz do krótkometrażówek i pełnej produkcji odpowiedzialna jest Mairghread Scott. W 2018 pojawi się również serial animowany z Deadpoolem w roli głównej

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Captain Marvel Marvel Marvel Comics