22.08.2018 14:06

Jak dobrze znasz Karola Krawczyka z „Miodowych lat”? [QUIZ]

Cezary Żak obchodzi dziś 57. urodziny. Z tej okazji sprawdźcie swoją wiedzę o jednej z najsłynniejszych kreowanych przez tego aktora postaci – pechowym motorniczym z serialu „Miodowe lata”.

Jak dobrze znasz Karola Krawczyka z „Miodowych lat”? [QUIZ]
foto: JACEK DOMINSKI/REPORTER/ East News

Cezary Żak urodził się 22 sierpnia 1961 w Brzegu Dolnym. Zawodu uczył się na we Wrocławiu, na Wydziale Aktorskim filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jego filmowym debiutem była rola… skinheada w zapomnianej już, polsko-niemieckiej komedii „Obcy musi fruwać” w 1993 roku. W latach 90. Żak zagrał wiele epizodów w popularnych serialach, m.in. „Matki, żony i kochanki”, „Tajemnica Sagali”, „Ekstradycja 2”, „Gwiezdny pirat” i „Klan” oraz tak głośnych filmach, jak „Nocne graffiti” i „Młode wilki ½”.

Wielką popularność przyniosła mu rola Karola Krawczyka w sitcomie TV Polsat, „Miodowe lata”. Widzowie pokochali postać gburowatego, ale zabawnego warszawskiego motorniczego, w którego aktor wcielał się w latach 1998-2003. Żak zagrał Krawczyka również w sequelu serialu, czyli „Całkiem nowe lata miodowe” z 2004. Aktor ugruntował swoją renomę rolami braci bliźniaków Koziołów, wójta i proboszcza, w bijącym rekordy popularności serialu komediowym TVP 1, „Ranczo” (2006-2016).

Miodowe lata - quiz o serialu

Z okazji urodzin Cezarego Żaka proponujemy Wam quiz o jednej z najsłynniejszych wykreowanych przez niego serialowych postaci – Karolu Krawczyku. Sprawdźcie, jak dobrze pamiętacie serial „Miodowe lata” i czy wiecie wszystko o pechowym motorniczym z głową pełną szalonych pomysłów.

Jak dobrze znasz Karola Krawczyka z „Miodowych lat”? [QUIZ]

Rozwiąż QUIZ
Jak dobrze znasz Karola Krawczyka z „Miodowych lat”? [QUIZ]
Maciej Koprowicz
Tagi: Seriale Quiz Miodowe lata