13.04.2017 14:52

Jak powinien skończyć się „Logan”?

Zapewne większość krzyknie, że „tak jak się skończył”. Powstało jednak alternatywne zakończenie z humorem.

Jak powinien skończyć się „Logan”?
foto: kadr z wideo

Jak już stwierdził Hugh Jackman finał „Logana” wydał mu się na tyle udany, że tylko utwierdził się w przekonaniu, że nie chce wracać do roli Rosomaka, gdyż to co stworzyli z Jamesem Mangoldem jest perfekcyjnym pożegnaniem z postacią. Na pokazie na festiwalu Berlinale z oczu aktora popłynęły łzy.

Jednak dla kanału How It Should Have Ended nic nie jest święte. Autorzy nowego animowanego wideo pochwalili się swoja wizją na zakończenie „Logana”. W ich interpretacji powolna śmierć bohatera przekształca się w musical, a poszczególni bohaterowie wyśpiewują swoje elegijne prośby o przyjęcie Wolverine'a w niebie dla X-Menów.

Finał w stylu Disneya, a trzeba pamiętać, że Marvel należy przecież do wymienionego giganta. Osobami dramatu, oprócz oczywiście Logana i X-23, jest jeszcze Jean Grey, Charles Xavier, a także cały chór dobrze nam znanych mutantów. Łezka się kręci, i to jeszcze bardziej niż przy oryginalnym zakończeniu. W końcu jednak wkracza Deadpool i zmienia się ton całości:

Według pewnej teorii, choć potwierdził ją sam James Mangold, zakończenie „Logana” było zdradzone już w „Wolverinie” z 2013 roku.

W „Loganie” została przedstawiona postać X-23. Jej komiksowy ojciec, Craig Kyle, wyznał, że z chęcią zobaczyłby ją w większej ilości filmów fabularnych:

"

Chciałbym zobaczyć kilka z historii, które pojawiły się w komiksach. Zobaczyć jak najwięcej o tym, w jaki sposób X-23 stała się tym, kim jest, a wtedy dotrzeć do sedna opowieści o czynach, do których została zmuszona. Historia, którą zawsze chciałem opowiedzieć, jest o tym, że od kiedy jest wolna i przeszła przez to wszystko, jedynym rozwiązaniem dla niej jest powrót i prześledzenie losu ludzi, których zraniła w szale. "

Jak powinien się skończyć „Logan”?

Robert Skowronski
Tagi: Wolverine