20.05.2016 13:30

Jak powstaje park rozrywki „The Walking Dead”?

W przypadku takiego przedsięwzięcia trzeba zatroszczyć się o każdy szczegół. Zobaczcie proces przygotowywania koszmaru na żywo, czyli parku rozrywki „The Walking Dead”.

Jak powstaje park rozrywki „The Walking Dead”?
foto: universalstudioshollywood.com

Atrakcja oparta na serialu stacji AMC ma zawitać do Universal Studios Hollywood. Wielkie otwarcie odbędzie się 4 lipca 2016 roku, jednak do tego czasu trzeba dopiąć wszystko na ostatni guzik. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie... żywe trupy.

Wybranych ma zostać 100 osób spośród ogromnej liczby kandydatów. Jak wyznał John Murdy, dyrektor kreatywny z Universal Studios Hollywood, na castingi przeznaczono dwa dni, a tylko pierwszego przybyło 11 tysięcy potencjalnych umarlaków. Na jakiej podstawie wybierani są aktorzy?

"

Mówię im, żeby znaleźli swojego wewnętrznego zombie. Chcemy tym ludziom powiedzieć, żeby wymyślili przeszłość swojej postaci. Kim byłeś za życia? Jak umarłeś? Jak sposób twojej śmierci wpływa na to, jak się teraz poruszasz? Jeżeli powie się kandydatom, żeby po prostu udawali żywego trupa, to każdy będzie się zachowywał tak samo. Zaczynają się ruszać jak mumia z filmu z Borisem Karloffem pociągając jedną nogą po ziemi i wyciągając rękę. Jeżeli zmusi się ich do bycia kreatywnymi, to wszystko staje się dużo bardziej interesujące. "

Potencjalni aktorzy muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy i dokonać reszty papierkowej roboty. Następnie są wysyłani do kostiumografów, aby ci dokonali pomiarów do kostiumu, na wypadek gdyby dany kandydat został wybrany. Później zaczynają się zajęcia grupowe mające pokazać czy aktorzy panują nad swoim ciałem i jak to robią. Zobaczcie jak wygląda taki proces:

John Murdy wyznał, jak ma wyglądać początek rozrywki dla odwiedzających park:

"

Wchodzący spotkają „człowieka, który przeżył apokalipsę”. Ostrzeże ich, że miejsce jest niebezpieczne. Odwiedzający będą musieli uciec i znaleźć schronienia w jakimś innym miejscu. Oczywiście nie ma pewności, czy można ufać temu człowiekowi, ale ze względu na fakt, że wszędzie wokół pełno jest umarlaków, próbujących dobrać się do ludzi, wybór jest raczej oczywisty. "

Aktorami zajmuje się m.in. Greg Nicotero, który przygotowuje odlewy masek i protezy kończyn dla zombie. Twórca wyznał, że na ekranie serialowe umarlaki rozgryzają ampułkę z barwnikiem:

"

Działa to na tej zasadzie, co polewa do tortu. Barwi język i dziąsła na czarno. Widząc kogoś z różowym językiem i różowymi dziąsłami od razu wiesz, że ten ktoś żyje. Łatwo się domyślić, że po śmierci, gdy wszystko zaczyna się rozkładać, język i dziąsła nie będą już takie różowe. Będą raczej czarne. Zawsze zwracam uwagę na takie detale. "

Nicotero dodał, że park rozrywki „The Walking Dead” to świetna okazja, żeby wyciągnąć ze studia wszystko to co udało się tam zgromadzić w ciągu sześciu lat i stworzyć z tego żywą atrakcję, dzięki której ludzie będą mogli stanąć twarzą w twarz z nieumarłymi. W udostępnionym materiale możemy zobaczyć sztuczne oczy i szczęki, które są potrzebne do wykreowania zombie:

W parku rozrywki do obejrzenia będą również fragmenty planu zdjęciowego, a także kostiumy i repliki rekwizytów. Całe przedsięwzięcia ma na celu m.in. promocję 7. sezonu serialu. Zakończenie poprzedniej serii „The Walking Dead” wzbudziło zdenerwowanie części z fanów, za co przeprosił jeden z twórców, czyli Robert Kirkman.

Jak Wam się podoba tworzenie parku rozrywki „The Walking Dead”?

Robert Skowronski
Tagi: The Walking Dead Duperele