14.02.2017 09:25

Jak profesjonalnie zdradzać na Netfliksie?

Netfliksowa niewierność to powszechne zjawisko, żeby jednak nie zostać nakrytym przez drugą połówkę, to trzeba nauczyć się to robić umiejętnie.

Jak profesjonalnie zdradzać na Netfliksie?
foto: zrzut z ekranu + Dzik Pejnta

Wyniki najnowszych badań, opublikowane przez Netflix, potwierdzają, że niemal połowa (46%) par połączonych węzłem wspólnego streamingu zdradziła swoją drugą połówkę. Na szczęście Polska plasuje się w pierwszej trójce najwierniejszych krajów – 60% badanych przyznaje, że nigdy nie zdradziło swojego partnera.

Zjawisko określane mianem Netflix cheating oznacza oglądanie filmu lub serialu w tajemnicy przed swoją drugą połówką, po tym jak obiecaliście sobie, że obejrzycie go wspólnie. Pierwsze przypadki jego występowania ujawniło badanie przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku. Cztery lata później można było zaobserwować trzykrotny wzrost liczby zdrad, a zjawisko to odnotowywane na całym świecie. Z wiernością mają problem głównie Brazylijczycy i Meksykanie – to właśnie w tych krajach do zdrady przyznaje się odpowiednio 57% i 58% par, które poza uczuciem łączy wspólny streaming. Oprócz Polaków, lojalność okazuje się domeną widzów z Holandii (73% nie zdradziło swoich partnerów) i Niemiec (65%).

Przygotowana infografika pokazuje, że najbardziej kuszącymi serialami są „House of Cards”, „Kochane kłopoty”, „Black Mirror” i „Narcos” na 3. miejscu oraz „Daredevil”. Okazuje się, że 44% zdradzających nie czuje winy, 60% zrobiłoby to jeszcze raz wiedząc, że ujdzie im to na sucho i aż 79% zdradza więcej niż jeden raz. Co ciekawe 15% par kłóci się po tym, jak jeden z partnerów dopuści się Netflix cheatingu. Zobaczcie inne dane:

Netflix_cheating_global_infographic_PL

Zdradzać to trzeba umieć. Dlatego powstał ekspresowy poradnik pokazujący jak kryć się ze swoimi niecnymi występkami

  • Profil tymczasowy - wystarczy założyć taki właśnie profil, zdradzać do woli, a potem go usunąć zacierając tym samym ślady
  • Przykrywka - z Netfliksa można korzystać też na urządzeniach mobilnych, dlatego warto zaopatrzyć się w potężną książkę, wyciąć w niej otwór na smartfona, a później już tylko udawać, że oddajecie się lekturze
  • Upozoruj włamanie lub własną śmierć

Ze wskazówkami dotyczącymi zwłaszcza trzeciego punktu zapoznacie się w poniższym wideo:

Sprawa polska

Polacy przyznają, że zaletą oglądania seriali we dwójkę jest przede wszystkim wspólne spędzanie czasu (79,5%). Kolejny, równie ważny powód, to wspólny relaks (69,6%). Oglądanie filmów i seriali we dwójkę stwarza nowe tematy do rozmów (45,5%), daje więcej okazji do żartów, które rozumiecie tylko wy (44,2%) i możliwość obserwowania, jak druga połówka reaguje na wydarzenia w serialu (34,2%). We dwójkę najchętniej oglądamy komedie (np. „BoJack Horseman”, „Jak poznałem waszą matkę”, „Przyjaciele”), dramaty (np. „House of Cards”, „The Crown”) i seriale science-fiction (takie jak „Stranger Things” czy „Star Trek”).

W świecie nałogowego oglądania seriali, w którym tak łatwo powiedzieć sobie: jeszcze tylko jeden odcinek, Netfliksowa zdrada stała się normą… Ponad 60% widzów z Polski przyznaje, że zdradzaliby chętniej, gdyby mogli uchronić się przed konsekwencjami swoich czynów. A kiedy już raz skosztujesz zdrady, nie możesz przestać: 37,1% zdradziło dwukrotnie, a 25,7% co najmniej 4 razy.

Powód zdrady jest bardzo prozaiczny – większość niewiernych z Polski czuło niepohamowaną chęć odkrycia, co wydarzyło się w kolejnym odcinku (58%), a ponad 81% z nich nie planowało zdrady, ale pokusa okazała się zbyt silna. Ważnym elementem są też okoliczności, które sprawiają, że wpadamy w sidła Netfliksowej zdrady. Samotność – około 65% niewiernych przyznaje, że zdradzili, bo ich drugiej połówki nie było w domu i dlatego zdecydowali się oglądać serial w pojedynkę. Warto podkreślić, że ponad połowa widzów z Polski uważa, że oglądanie kolejnego odcinka samemu, gdy partner zaśnie, nie nosi znamion zdrady. Mniej więcej 50% wcale nie widzi nic złego w Netfliksowej zdradzie.

Robert Skowronski
Tagi: #Duperele