04.05.2017 13:55

Jak silny jest Batman Bena Afflecka?

Batman to jeden z nielicznych superobohaterów, który nie posiada supermocy. Zastanawialiście się kiedyś, jak silny jest człowiek-nietoperz? Oto wyliczenia. 

Jak silny jest Batman Bena Afflecka?
Foto: Kadr z video

Koledzy i koleżanki z Ligi Sprawiedliwości pod każdym względem przewyższają Batmana, lecz porównywanie go z Supermanem czy Wonder Woman nigdy nie miało sensu. Obrońca Gotham City w swojej kategorii pozostaje niemal perfekcyjnym przykładem człowieka. Pomijając niesłychaną inteligencją, stawiającą go wśród największych geniuszy świata, Bruce Wayne jest także imponująco silny, a wszystko dzięki wieloletnim treningom, pozwalającym na utrzymanie ciała w jak najlepszej kondycji.

W filmie „Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości” poznaliśmy na co stać Batmana granego przez Bena Afflecka. Jeden z fanów pokusił się o wyjątkowo ciekawą analizę i wyliczył, że jego postać bije z siłą 22 kg! W tym przypadku każdy ludzki przeciwnik superbohatera staje się tzw. „jednostrzałowcem”. Skąd taka liczba? Zobaczcie wideo:

Na podparcie swoich wyliczeń użytkownik kanału Comic Books vs. The World wziął scenę z ostatniego filmu Zacka Snydera, gdzie nasz bohater jednym uderzeniem powala złoczyńcę na ziemię. Użytkownik wyliczył, że masa ręki Batmana wynosi 3.3 kg, a przyśpieszenie ciosu to 66.7 m/s^2. Mnożąc tę sumę przez 3.3, otrzymujemy wynik 220.11N mocy, co przekłada się na wspomniane 22 kg.

Wynik Batmana jest bardzo dobry, ale nie tak dobry jak u Ivana Drago z „Rocky IV”. Grający go Dolph Lundgren podczas jednej ze scen uderzył Sylvestra Stallone’a tak mocno, że słynny Rocky wylądował na oddziale intensywnej terapii, na którym spędził aż 8 dni!

Choć w swoim normalnym wydaniu Mroczny rycerz nie dorównuje sile innych bogów z uniwersum DC, to jednak ma sposoby, aby to zmienić. Przywdziewając specjalną zbroję, którą użył w walce z Supermanem, Batman staje się silniejszy 28-krotnie. W połączeniu z wysoką inteligencją czyni go to nader trudnym przeciwnikiem. 

Co myślicie o mocy uderzenia Batmana?

Kamil Dachnij
Tagi: #Batman v Superman: Świt sprawiedliwości #Ben Affleck #Duperele