27.10.2016 11:20

Jak to jest pracować z Jigsawem z „Piły”?

Każdy w pracy ma osobę, której nie znosi, a jej obecność w pobliżu przyprawia o żądzę mordu. Nikt nie może się jednak równać z Jigsawem, najgorszym współpracownikiem wszech czasów.

Jak to jest pracować z Jigsawem z „Piły”?
foto: kadr z wideo + Dzik Pejnta

Każdy dzień w korporacji potrafi wyssać z nas cząstkę życia czy wręcz istoty bycia człowiekiem. Ciągłe przemęczenie, konieczność bycia w gotowości 24 godziny na dobę i odbijające się wiecznie w głowie słowa deadline, fuck up, brief i case. Trudno w takich warunkach stworzyć sobie zdrowe środowisko pracy, ale każdy walczy o to, aby zapewnić sobie choć trochę spokoju.

Kłodą rzucaną nam przez los pod nogi potrafią być współpracownicy. Niektórzy czekają na nasze najdrobniejsze potknięcie, aby móc wykorzystać tę sytuację przeciwko nam, inni przybierają maskę w celu stania się pupilkami przełożonych, część zaś swoją nieudolnością wpływają negatywnie na nasze poczynania. Pogardzacie kolegą lub koleżanką z biura? Cieszcie się ich obecnością i tym, że box obok Was nie siedzi Jigsaw znany z serii „Piła”, bo to prawdziwy wrzód.

Wiecznie chce „zagrać w grę” uprzykrzającą życie innych. Twój komputer zostaje zainfekowany wirusem powodującym wyskakiwanie stron pornograficznych, Twoja myszka obłożona jest pinezkami, a zaraz zjawi się gość z helpdesku, w którym od dawna się bujasz. Dzięki Jigsaw. No i jeszcze te jego pedałowanie na rowerze przez korytarze biura. To potrafi mocno opóźnić podróż windą z piętra na piętro.

Najważniejsze w korpo to budowanie silnej i sprawnej drużyny. Teamleader jest jeden, ale to wszyscy pracują na to, aby dobrze się ze sobą współpracowało. Gry Jigsawa rzadko temu sprzyjają. Przekonajcie się sami w poniższym wideo... albo i nie... wybór należy do Was.

Seria zapoczątkowana przez Jamesa Wana w 2004 roku doczeka się 8. części. Wiemy, że film wyreżyserują Peter i Michael Spierigowie, a także zobaczyliśmy „Piłę 8” na pierwszych zdjęciach z planu.

Film ma wejść do kin 27 października 2017 roku. Będzie to więc propozycja skrojona stricte pod widzów chcących poczuć nieco grozy w okresie Halloween.

Chcielibyście pracować z Jigsawem? :)

Robert Skowronski
Tagi: Piła