10.01.2018 15:12

Jak wygląda nasze społeczeństwo? Ta przerażająca animacja otworzy Wam oczy

Wątek, który niejednokrotnie był poruszany przez artystów ponownie pojawił się w krótkiej animacji, która poruszy nawet największych twardzieli.

Jak wygląda nasze społeczeństwo? Ta przerażająca animacja otworzy Wam oczy
foto: kadr z wideo

Często człowiek jest na tyle zaganiany, że nie ma czasu, by się zastanowić nad swoim życiem. Staramy się zarobić jak najwięcej kasy, dążymy do tego, by dobrze wyglądać, być lubianym, drżymy przed szefem, wielbimy gwiazdy kina, które często same działają pod presją. Kupujemy przeróżne witaminy, które mają nas uszczęśliwić, szczęścia szukamy też w alkoholu czy innych używkach - a dilerom chodzi tylko o to, żeby naszym kosztem się wzbogacić.

Żyjemy w świecie, w którym zżera nas stres, biegniemy za czymś, co wydaje się nam niezbędne - kolejne ciuchy, samochody, kosmetyki testowane na zwierzętach, lajki w serwisach społecznościowym. Myślicie, że to przesada? To wszystko przedstawił w swoim krótkim filmie animowanym pewien grafik, który bacznie przypatrzył się społeczeństwu.

Animacja nazywa się „In-Shadow - A Modern Odyseey” i została stworzona przez Lubomira Arsova. Pokazał on nasz świat i film naprawdę jest przygnębiający, ale pod koniec okazuje się, że jednak jest jakaś nadzieja.

Podobne zagadnienie zostało poruszone w animacji Steve'a Cuttsa zatytułowanej „Happiness”, w której korposzczury szukały sposobu na szczęście. W mieście szczurów panuje ogromny tłok, gryzonie uczestniczą w pogoni za pieniędzmi, które i tak nie dają im poczucia szczęścia. Czy muszą powstawać takie przygnębiające filmiki, żeby pokazać co w życiu jest tak naprawdę ważne?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele