08.03.2017 13:07

Jak wyglądałby Logan w „Policjantach z Miami”?

Pamiętacie kultowe „Miami Vice”? Zobaczcie jak wyglądałaby pamiętna czołówka ze scenami z najnowszego filmu o Wolverinie.

Jak wyglądałby Logan w „Policjantach z Miami”?
foto: kadr z wideo + Bóg Pejnta

Gorące plaże, malownicze palmy, różowe flamingi i skąpo odziane dziewczyny... A do tego wszystkiego charakterystyczny motyw przewodni autorstwa Jana Hammera. Dokładnie w taki sposób zaczynał się przez ponad 100 odcinków jeden z najpopularniejszych seriali sensacyjnych lat osiemdziesiątych, „Policjanci z Miami”.

Produkcja Michaela Manna to do dziś jedna z głównych ikon tamtej dekady, która przeszła do historii popkultury choćby dzięki nowatorskiemu wykorzystaniu utworów muzycznych. W każdym odcinku w kluczowych scenach pojawiały się ówczesne przeboje, często stwarzając im serialowe wariacje teledysków. Dość wspomnieć, że serial roboczo nazwano „MTV Cops”...

Dość jednak nostalgicznych wędrówek w czasie do lat osiemdziesiątych. Skupmy się na roku 2017 - to właśnie teraz miała premiera ostatniego filmu o Wolverinie z udziałem Hugh Jackmana. „Logan” został bardzo ciepło przyjęty przez fanów X-Menów oraz krytykę, ale może podbiłby jeszcze więcej serc, gdyby utrzymać go w estetyce „Miami Vice”?

Teraz mamy szansę przekonać się o tym na własne oczy. Pomysłowi YouTuberzy bowiem starannie odtworzyli czołówkę przygód Crocketta i Tubbsa, tyle że z wykorzystaniem... scen z „Logana”. Zadbano o odpowiednio dramatyczny dobór scen, charakterystyczną typografię, no i oczywiście utwór Jana Hammera.

Zgrabny efekt ich pracy - wraz z brutalnym finałem - obejrzycie poniżej:

To nie pierwszy raz, kiedy fani wzięli losy mutanta we własne ręce. Wcześniej mogliśmy już zobaczyć na przykład Logana jako starego dziada. Mamy też materiał z nagrywania dźwięków do filmu przez Hugh Jackmana oraz próbę podliczenia jego wszystkich filmowych ofiar.

Kogo mógłby zagrać Hugh Jackman w Miami Vice?

Jakub Gańko
Tagi: Wolverine