30.03.2016 09:59

Jak wyglądało przesłuchanie Daisy Ridley do „Przebudzenia Mocy”?

Sensacja końca 2015 roku i pierwsza duża rola Daisy Ridley. Kobieta nie była wcześniej dobrze znana X Muzie, jak jej się udało trafić do tak wielkiej produkcji?

Jak wyglądało przesłuchanie Daisy Ridley do „Przebudzenia Mocy”?
foto: kadr z wideo

J.J. Abrams zbierając obsadę „Przebudzenia Mocy” postawił na młodych aktorów, twarze prawie anonimowe dla widzów. Reżyserowi zależało na tym, aby w jego dziele można było zobaczyć bohaterów, nie gwiazdy. Daisy Ridley dostała rolę Rey, jednak nie była pewna swojego angażu, zwłaszcza będąc przekonaną o swoim niepowodzeniu podczas castingu.

Błędne założenie ze strony aktorki, gdyż swoją grą oczarowała J.J. Abramsa. O tym, że dostała rolę dowiedziała się w czasie oglądania sztuki w teatrze w kwietniu 2014 roku. Następnie przez kilka miesięcy musiała utrzymywać wszystko w tajemnicy. Proces się opłacił, gdyż teraz możemy mówić o gwieździe światowego formatu.

Reżyser „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy” wyznał jaka była jego koncepcja na postać Rey i czym Daisy Ridley go do siebie przekonała:

"

Szukaliśmy kogoś nowego. Ta postać musiała być wrażliwa i twarda, słodka i przerażająca. Znalezienie kogoś kto byłby nieznany oraz posiadałby te wszystkie cechy zajęło nam sporo czasu. Spotkaliśmy się z wieloma wspaniałymi osobami, ale czekaliśmy właśnie na Daisy. Była w stanie wykonać wszystkie rzeczy, których od niej oczekiwaliśmy. Na przesłuchaniu rozwaliła mi głowę tym co potrafi. Pokazała głębię walki, łzy leciały po jej twarzy, a ja pomyślałem, że to niesamowite. Poprosiłem, żeby powtórzyła scenę, a ona to zrobiła, to było świetne. "

Sekwencja, o której opowiedział reżyser, to ta w której Rey jest torturowana przez Kylo Rena. Zobaczcie jak Daisy Ridley poradziła sobie z tym zadaniem w czasie przesłuchania (właściwy fragment zaczyna się w 0:44):

Powyższy fragment znajdzie się na wydaniu DVD i Blu-ray filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, które trafi do sprzedaży na świecie 5 kwietnia 2016 roku.

Jak z kolei Ewan McGregor został zaangażowany w VII epizod, w którym użyczył swojego głosu? Aktor opowiedział o tym, że reżyser zaprosił go do udziału w filmie na niewiele przed jego oficjalną premierą:

"

J.J Abrams wysłał do mnie maila. Nie wiem skąd miał mój adres, ale jakoś go zdobył. Przesłał mi wiadomość na kilka tygodni przed wejściem filmu do kin. Pisał: „Czuję, że powinieneś być częścią tego dzieła. Jest scena, w której Rey jest w swego rodzaju krainie snów i chcę tam usłyszeć głos Obi-Wana Kenobiego przemawiający do niej”. Odpowiedziałem mu, że czekałem na taką wiadomość. "

Możecie się również dowiedzieć jak wyglądało przesłuchanie Harrisona Forda do roli w „Nowej nadziei”.

Tymczasem czekamy na „Epizod VIII”, który jest już w trakcie realizacji. Oprócz zdjęć z planu mieliśmy już okazję zobaczyć 1. zapowiedź oczekiwanego dzieła Riana Johnsona. Czekamy również na film o młodym Hanie Solo. Obecnie o rolę walczy trójka aktorów - Alden Ehrenreich, Jack Reynor i Taron Egerton. Wcześniej o angaż starał się też Miles Teller,7 jednak jego kandydatura została odrzucona przez Phila Lorda i Chrisa Millera, twórców obrazu.

Podobała Wam się rola Daisy Ridley w „Gwiezdnych wojnach: Przebudzeniu Mocy”?

Robert Skowronski
Tagi: Star Wars