17.05.2018 15:29

Jak wyglądałoby połączenie Venoma z Ksenomorfem?

Jeśli zastawialiście się, jak wyglądałby Venomporph - połączenie Venoma z drapieżną rasą z serii „Obcy”, to właśnie znaleźliście odpowiedź.

Alien i Venom
foto: kadry z filmów Obcy - decydujące starcie i Venom

Dwa najstraszliwsze kosmiczne stwory o zdolnościach adaptacyjnych jako jedno stworzenie? Na taki pomysł wpadł pewnie nie jeden fan szeroko pojętej popkultury, tym bardziej że Venom oraz Ksenomorfy mają ze sobą naprawdę dużo wspólnego - oprócz pozaziemskiego pochodzenia, łatwego przystosowywania się do żywiciela, oba potwory mają szereg ostrych zębów, ostre pazury, połyskującą czarną powłokę, szeroką paszczę i śluz cieknący z pysków. Poza tym lubią polować na swoją ofiarę, by ją zabić.  Na łamach komiksów Marvela Venom połączył się już chyba z większością bohaterów. Nie zdziwiłoby to żadnego z fanów Symbiota, gdyby postanowił przejąć kontrolę nad istotami spoza uniwersum Domu Pomysłów. Znając ekspansywność Ksenomorfów z serii „Obcy”, całkiem możliwe, że z chęcią starłby się w walce z herosami Marvela. Co by było, gdyby doszło do konfrontacji obcego i Venoma?

Venomporh - grafika przedstawiająca hybrydę Venoma i Ksenomorfa

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć artysta Raph Lomotan. Na swojej stronie internetowej, zamieszcza regularnie prace, które trafiają do portfolio. Lomotan jest popkulturowym geekiem, więc tematami jego ilustracji są zazwyczaj bohaterowie z klasycznych filmów i seriali. Obok portretu Thanosa, poważnych i zabawnych rysunków dotyczących „Gwiezdnych Wojen”, czy prehistorycznych stworów rodem z „Parku Jurajskiego”, pojawił się też obrazek przedstawiający straszliwą mieszankę Venoma z Ksnemorofem.

Venomporh

Wszystko jest, jak należy. Każdy, kto kiedykolwiek myślał o takim połączeniu, na pewno w podobny sposób wyobrażał sobie straszliwą hybrydę. Pozostaje jednak pytanie, który ze stworów jest w tym wypadku dominujący? Czy Venom zdołał opleść swoim bezkształtnym ciałem w pełni ukształtowanego obcego, czy może Symbiot spotkał na swojej drodze Facehuggera? 

Filmowa seria „Obcy” na razie jest w zawieszeniu. „Venoma” zobaczymy już 4 października 2018 roku. Nie obrazilibyśmy się jednak gdyby filmowcy stworzyli crossover, w którym obie kosmiczne istoty spotykają się, tworząc Venomorpha. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Obcy Venom Marvel Marvel Comics