21.01.2016 18:09

Jak zrobić zbroję Batmana odporną na ciosy nożem?

Mroczny Rycerz nie posiada żadnych supermocy, poza swoją przebiegłością, sprawnością fizyczną i gadżetami, którymi dysponuje. Ostatnie z wymienionych można nawet wykonać samemu w domu...

Jak zrobić zbroję Batmana odporną na ciosy nożem?
foto: kadr z wideo

Z pewnością znalazłoby się spore grono osób, które chciałoby być Batmanem. A przecież jak wiadomo chcieć to móc, co udowodnił zapaleniec, który stworzył własny kostium Mściciela z Gotham. I to żaden z serii tanich podróbek nadających się co najwyżej na bal przebierańców. Domorosły konstruktor zrobił prawdziwą zbroję, w której nie straszne ciosy zadawane pięściami, ani nawet dźgnięcia nożem. Nie wiemy tylko czy kombinezon zniósłby wystrzały z pistoletu.

Oto kilka zdjęć przedstawiających finalne dzieło w wykonaniu Gordona Jacksona z Armatus Designs:

Wygląd to jednak nie wszystko - zwłaszcza w przypadku superbohatera. Dużo ważniejsza jest funkcjonalność. Możecie się o niej przekonać w poniższym wideo, w którym został przeprowadzony m.in. test z bronią białą:

Gordon Jackson opowiedział jaki cel chciał osiągnąć tworząc zbroję:

"

Zależało mi na zrobieniu kostiumu, który będzie chronił przed cięciem noża i jednocześnie nie będzie spowalniał i ograniczał ruchów. Stworzyłem wiele prototypów i wystartowałem kampanię na Kickstarterze, aż ostatecznie po dwóch miesiącach pracy powstało finalne dzieło, do którego użyłem m.in. kevlaru. "

Zobaczcie jeszcze jeden film pokazujący możliwości kombinezonu Batmana:

Pomimo kilku wskazówek dotyczących tego jak skonstruować to dzieło nie dostajemy pełnych wytycznych. Nieco więcej zostało zdradzone odnośnie maski Batmana. Pełen proces jej tworzenia możecie zobaczyć w materiale udostępnionym przez Armatus Designs. Procedura składa się z wielu etapów, podczas których trzeba zadbać o najdrobniejsze szczegóły, dlatego bądźcie uważni podczas oglądania:

Zabawiając się w szalonych naukowców możecie dla inspiracji obejrzeć zwiastun filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” lub jego przedziwną wariację.

Zamierzacie przeobrazić się w Batmana w domowym zaciszu?

Robert Skowronski
Tagi: Batman