08.05.2018 16:35

Jakie grzeszki za uszami mają twórcy serialu „Pokemon”?

Gar1onriva to Youtuber, który postanowił pokazywać wszystkie niedociągnięcia, które znalazł w odcinkach popularnego japońskiego serialu dla dzieci. Zapnijcie pasy i zobaczcie, co nie tak zrobili twórcy „Pokemonów”.

Jakie grzeszki za uszami mają twórcy serialu „Pokemon”?
foto: kadr z wideo

Kieszonkowe potworki towarzyszą nam już od ponad 20 lat. W tym czasie doczekaliśmy się niezliczonych gier, zeszytów mangi, wielu filmów animowanych, a także zapowiedziano pełnoprawny film aktorski „Detektyw Pikachu”, w którym Ryan Reynolds zagra tytułowego bohatera. I mając na myśli „zagra”, chodzi oczywiście o podkładanie głosu pod animowaną postać, a nie fizyczne udawanie elektrycznej myszy. A szkoda.

Nie wszystko spod rąk Poke-twórców jest jednak płynnym złotem. I chociaż serial anime był ogromnym sukcesem od początku nadawania, to z perspektywy czasu można przyznać, że przygody Asha Ketchuma i jego wiernego przyjaciela Pikachu nie były dziełem wybitnym. Wręcz przeciwnie, wracając po latach do bajki można momentami się aż denerwować z powodu głupoty chłopaka.

Wszystkie problemy z Pokemonami

Użytkownik Youtube'a Gar1onriva zajmuje się wytykaniem błędów z pierwszego sezonu „Pokemon”, który na rynku europejskim pojawił się u schyłku XX wieku. Oprócz tego zajmuje się jeszcze grami z tej serii, robiąc z nich całe serie filmowe. Całe wideo przypomina bardzo twórczość takich kanałów jak CinemaSins, CinemaWins, czy GamingSins:

Najbardziej ostra krytyka spadła na 34. odcinek 1. sezonu produkcji, zatytułowany „The Kangaskhan Baby”. Odcinek skończył ze 171 minusami i 9 plusami. Właśnie te plusy różnią kanał Gar1onriva od innych tego typu programów, o których wspomnieliśmy wyżej:

Ryan Reynolds jako Pikachu

W zeszłym roku zapowiedziano, że powstanie film aktorski zatytułowany „Detektyw Pikachu”. W rolę tytułową wcieli się Ryan Reynolds. Zdjęcia rozpoczęły się w Londynie na początku 2018 roku. Za scenariusz odpowiada twórca bajki „Gravity Falls”, Alex Hirsch. Data premiery filmu o Pikachu-detektywnie nie jest jeszcze znana. Plotki twierdzą, że pojawi się w kinach 10 maja 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Pokemon