10.05.2018 14:17

James Gunn stwierdził, że wie w jaki sposób zabiłby Batmana

Reżyser dwóch części „Strażników Galaktyki” zdradził w wywiadzie, że gdyby mógł zabić jednego superbohatera na świecie, to zgładziłby Batmana. Co więcej - Gunn podobno znalazł już nawet sposób na zlikwidowanie mrocznego rycerza.

James Gunn stwierdził, że wie w jaki sposób zabiłby Batmana
foto: Famous/Avalon/REPORTER/materiały prasowe

James Gunn wyrobił swoją renomę współpracą z Marvel Studios - reżyser jest nie tylko odpowiedzialny za „Strażników Galaktyki” i „Strażników Galaktyki 2”, ale również pomagał braciom Russo przy „Avengers: Infinity War”. Gunn był odpowiedzialny za wiarygodny debiut drużyny superbohaterów w szerszym filmowym uniwersum Marvela.

Będąc dość rozpoznawalną osobą, Gunn został złapany na lotnisku LAX w Los Angeles przez paparazziego, który zapytał się reżysera o 3. część przygód Star-Lorda, Rocketa i spółki. Mężczyzna oczywiście nie chciał zdradzać mu żadnych szczegółów, więc rozmowa szybko przeszła na innego herosa, a konkretnie Batmana.

James Gunn kontra Batman

Reporter portalu TMZ, który starał się wyciągnąć odpowiedzi od Gunna, zapytał się go o to, którego superbohatera by zabił, gdyby miał taką możliwość. Reżyser bez większego namysłu dał szybką odpowiedź:

"

Zabiłbym Batmana. Bez dwóch zdań. "

Paparazzi postanowił nieco przycisnąć reżysera, pytając go o sposób, w jaki zakończyłby żywot Bruce'a Wayne'a. Po raz kolejny Gunn udzielił zdawkowej odpowiedzi, ale trudno się dziwić. W końcu chciał tylko jak najszybciej opuścić największe lotnisko na świecie:

"

Nie wiem. Może zrzuciłbym go z dachu? "

Cóż, patrząc na to, że w ostatnich komiksach i filmach o Batmanie widzimy, że dzięki swojej pelerynie bohater potrafi szybować, to taki sposób eliminacji mrocznego rycerza może być nie do końca udany. Nawet jeżeli nie miałby możliwości szybowania, to wciąż w swoim pasie pan Wayne ma prawdopodobnie pistolet z liną, dzięki któremu prawdopodobnie dostałby się do jakiegoś bezpiecznego gruntu i uniknąłby śmierci.

Strażnicy Galaktyki 3 - kiedy premiera?

A co gdyby Gunn wyreżyserował Batmana? Cóż, trudno sobie wyobrazić tak szalenie poważną postać, jaką jest zamaskowany krzyżowiec w wersji twórcy filmowych „Strażników Galaktyki”. Batman polujący na kryminalistów w rytmie „Hooked on a Feeling” zespołu Blue Swede? Absurdalne, ale mogłoby zadziałać. Na razie jednak mężczyzna jest zajęty pracą nad 3. częścią Strażników, którzy mają się pojawić w kinach w 2020 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Batman James Gunn