02.05.2019
Aktualizacja: 02.05.2019 13:39

Najlepsze filmy z Jean-Claude Van Dammem. "Niezniszczalni 2", "Full Love"

Jean-Claude Van Damme ma na swoim koncie masę filmowych i serialowych ról. Postanowiliśmy wybrać te najlepsze i stworzyć zestawienie. 

Jean-Claude Van Damme filmy
fot: shutterstock.com

Jean-Claude Van Damme to aktor, który zagrał w wielu dobrych produkcjach. Na swoim koncie ma również filmy, które nie okazały się kompletną klapą. Jednak spośród ponad 60 ról postanowiliśmy wybrać te, w których aktor wypadł najlepiej. 

Jean-Claude Van Damme w wieku 14 lat zaczął uczęszczać na zajęcia z tańca towarzyskiego. Później jednak zainteresował się sztukami walki i kiedy skończył 18 lat zajmował się tym zawodowo. Wtedy właśnie opracował kopnięcie w podskoku z obrotem 360 stopni. Aktor zdobył nawet tytuł mistrza Europy w karate. Później na pierwszy plan wysunęło się aktorstwo i Van Damme wyjechał do Los Angeles. Aktor chwytał się wszystkich prac, które mu się nawinęły. Rozwoził pizze, był ochroniarzem, a nawet masażystą w jednym z klubów fitness.

Top 8: Najlepsze filmy z Jean-Claude Van Dammem

Jason Statham, foto: COLLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS
Jason Statham, foto: COLLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS
Przeczytaj także Top 16: Filmy, w których zagrał Jason Statham. Wśród nich "Adrenalina" i "Fast&Furious"

1. "Krwawy sport" reż. N. Arnold (1988)

Pierwszy poważny film aktora. Van Damme wcielił się w rolę Franka Duxa, który bierze udział w nielegalnym turnieju kumite - odmianie karate. Tam właśnie spotyka mistrza tej sztuki walki, niepokonanego Chong Li. Aktor zdobył nominacje do Złotej Maliny w kategorii „najgorszy debiut aktorski roku”, ale rola przyniosła mu rozgłos. 

2. "Kickboxer" reż.. D. Worth, M. DiSalle (1989)

Dwóch braci, Eric i Kurt, wyruszają do Hong Kongu, żeby zmierzyć się z mistrzem, Tong Po. Eric okazuje się zbyt pewny siebie i przegrywa walkę. W szpitalu dowiaduje się, że będzie kaleką do końca życia. Kurt postanawia zemścić się na Tongu i rzuca mu wyzwanie.

3. "Nieuchwytny cel" reż. J. Woo (1993)

Chance Boundreax to bezrobotny marynarz. Pewnego dnia staje w obronie bezbronnej kobiety, Natashy Binder. Nowa znajoma prosi Chance'a o pomoc w odnalezieniu ojca. Okazuje się, że mężczyzna stał się ofiarą bezwzględnego gangu. 

4. "Skazany na piekło" reż. R. Lam (2003)

Kyle pracuje w Rosji i pewnego razu po powrocie do domu odnajduje zwłoki swojej żony. Morderca okazuje się wpływowym mężczyzną, który ma bogatą rodzinę. Udaje mu się uniknąć kary, ale Kyle zostaje oskarżony o zamordowanie małżonki.

5. "Mściciel" reż. P. Martinez (2004)

Ben Archer jest byłym gangsterem, który chce się wycofać z kryminalnego życia na rzecz spędzania czasu z rodziną. Pewnego dnia żona mężczyzny, pracowniczka biura emigracyjnego, bierze pod opiekę małą Kim, znalezioną wśród uchodźców. To sprowadza na małżeństwo sporo kłopotów. 

6. "Krzyżowy ogień" reż. E. Barbarash (2011)

Film został bardzo pozytywnie odebrany przez krytyków. Produkcja od początku trzyma w napięciu, a fabuła jest pełna zwrotów akcji. Historia dwóch płatnych zabójców, którzy dostają zlecenie zlikwidowania narkotykowego bossa. 

7. "Niezniszczalni 2" reż. S. West (2012)

Ekipa "Niezniszczalnych" planuje zemstę na człowieku, który zabił członka ich drużyny. Niestety sprawy wymykają się spod kontroli i wszystko zaczyna się komplikować. W filmie wystąpiła cała plejada gwiazd znanych z kina akcji. 

8. "Full Love" reż. J. Van Damme (2014)

Frenchy jest byłym żołnierzem i najemnikiem, który ukrywa się we wschodniej Azji. Mężczyzna uciekł tam przed przeszłością i obecnie pracuje jako taksówkarz. Pewnego dnia do auta wsiada piękna kobieta, która już na zawsze odmieni życie Frenchy'ego. 

Jean-Claude Van Damme wystąpił również w kilku serialach, a także gościnnie w programie "Przyjaciele". Które tytuły dopisalibyście do listy najlepszych filmów, w których zagrał ten słynny aktor? 

Zobacz także: >>Top 10 najsłynniejszych twardzieli kina akcji<<

Który film lubisz najbardziej?

Tagi: Duperele TOP Jean Claude Van Damme