18.07.2018 13:21

Jude Law wyjaśnia dlaczego w „Fantastycznych zwierzętach 2” zabraknie gejowskich scen

W filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” zobaczymy młodego Albusa Dumbledore'a, który miał romans z tytułowym złoczyńcą. Ten wątek nie pojawi się jednak w nowych spin-offie „Harry'ego Pottera”. 

Dubledora i Grindelwald
foto: CapFSD/face to face/East News, Warner Bros/East News

W 6. części książkowych przygód młodego czarodzieja J.K. Rowling zasugerowała swoim czytelnikom, że Dumbledore jest homoseksualny. Jako młody chłopak był związany z Gellertem Grindelwaldem. Po latach pisarka potwierdziła, że dyrektor Hogwartu rzeczywiście jest gejem. Kiedy ogłoszono prace nad sequelem filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” i zapowiedziano, że pojawią się w nim Dumbledore i Grindelwald, fani mieli nadzieję, że zobaczą związek postaci na dużym ekranie. Okazuje się, że ten wątek nie zostanie ukazany w filmie Davida Yatesa. 

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” - Jude Law o braku homoseksualnych wątków w filmie 

W młodego Albusa Dumbledore'a wcielił się Jude Law. Grindelwaldem został natomiast Johnny Depp. Film już zdążył spotkać się krytyką przyszłych widzów. Reżyser wyznał w jednym z wywiadów, że w 2. części „Fantastycznych zwierząt” nie zobaczymy romansu czarodziejów. Law postanowił wyjaśnić, czemu zabraknie tego wątku. Opowiedział o tym w rozmowie z Entertainment Weekly.

"

Twoja seksualnośc nie koniecznie musi cię definiować. Na początku filmu dowiadujemy się trochę na temat jego [Dumbledore'a] przeszłości. Postacie i ich relacje rozwijają się naturalnie, czym jestem podekscytowany. Ale nie wyjawimy wszystkiego od razu. Trzeba jednak pamiętać, że to jedynie drugi film w serii „Fantastyczne zwierzęta”, a to, co jest najgenialniejsze w scenariuszu Jo [J.K. Rowling], to fakt, że odsłania swoich bohaterów, za każdym razem odzierając ich do samych kości.  "

Aktor zasugerował, że spin-off „Harry'ego Pottera” nie zakończy się na „Zbrodniach Grindelwalda” i w przyszłości zobaczymy kolejne filmy, których twórcy zgłębią historie głównych bohaterów. Okazuje się, że brak wątku miłosnego, w który mieliby być uwikłani Dumbledore i Grindelwald wynika też z bardzo prozaicznego powodu. Aktorzy będą mieć bardzo niewiele wspólnych scen. Law jeszcze nie poznał Deppa. 

"

W pewien sposób to pasuje do ich relacji, bo obaj nie widzieli się od wielu lat. Jest więc w tym pewna złożoność, która mnie cieszy. Powtarzam, przeszłość ujawni się sama.  "

Brak homoseksualnych wątków w filmie Yatesa to nie jedyne kontrowersje towarzyszące „Fantastycznym zwierzętom 2”. Sequel był również krytykowany za obsadzenie w tytułowej roli Johnny'ego Deppa, który został oskarżony przez swoją byłą żonę Amber Heard o ataki fizyczne i psychiczne. 

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” trafią do polskich kin 16 listopada 2018 roku. 

  ZOBACZ TEŻ: 12 najgorszych scen seksu w filmach.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Harry Potter Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Fantastic Beasts: Crimes of Grindewald Jude Law LGBT