27.05.2016 13:01

Kapitan Ameryka pojawi się w „Spider-Man: Homecoming”?

Tego przynajmniej życzyłby sobie Chris Evans, czyli odtwórca roli Steve'a Rogersa. Czy grany przez niego superbohater faktycznie pojawi się w filmie o Człowieku Pająku?

Kapitan Ameryka pojawi się w „Spider-Man: Homecoming”?
foto: kadr z filmu

Bohaterowie różnych serii Marvela lubią wzajemnie przenikać do swoich światów, tym samym uniwersum jawi się jako jeden spójny wszechświat. W ostatnim dziele braci Russo, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, Spider-Man stanął u boku Avengersów, więc czemu by jeden z nich nie miał wystąpić gościnnie w solowym filmie o Peterze Parkerze?

Na taki pomysł wpadł Chris Evans, który został zapytany o to w jakim obrazie mógłby pojawić się Kapitan Ameryka:

"

„Strażnicy Galaktyki” byliby w porządku, ale to historia z innego świata, Kapitan jest bardziej przyziemny. Może kolejny film o Spider-Manie byłby dobrym pomysłem? To będzie świetny projekt, a Tom Holland to doskonały aktor, więc występ tam byłby naprawdę ciekawą rzeczą. "

Aktor opowiedział również jak postrzega całe filmowe uniwersum Marvela oraz co sądzi o możliwości gościnnego pojawienia się w innych produkcjach studia:

"

Czuję się z tym bardzo komfortowo, tak jakbym był w domu. Jak bądź tylko studio będzie chciało wykorzystać moją postać, to nie będę miał z tym problemu. To świetna zabawa być częścią tego rozdziału w historii kina. Marvel robi coś, na co inni się nie decydują. Mam na myśli te wszystkie crossovery. Jeżeli tak będzie się działo dalej, to wchodzę w to. "

Pełnej rozmowy z Chrisem Evansem możecie posłuchać poniżej:

Cała idea brzmi na bardzo interesującą, ale raczej nie mamy co na to liczyć. Umowa Chrisa Evansa opiewa na jeszcze dwa występu w obu częściach „Avengers: Infinity War”. Poza tym w „Spider-Man: Homecoming” i tak pojawi się już jeden z Avegersów, a dokładniej Tony Stark, który stał się mentorem młodego Petera Parkera. Z drugiej strony przedstawiciel Marvel Studios, Kevin Feige, wyznał, że w solowym filmie o Człowieku Pająku może pojawić się jeszcze jeden znany już widzom superbohater. Na dany moment nie wiadomo o kim może być mowa, chyba że Chris Evans właśnie zdradził tę tajemnicę.

„Spider-Man: Homecoming” trafi do kin 6 lipca 2017 roku, a reżyserem projektu został Jon Watts. W głównej roli wystąpi wspomniany, 19-letni Tom Holland. Partnerować mu na ekranie będą Marisa Tomei jako ciocia May, Zendaya w roli niejakiej Michelle, a także Laura Harrier i Tony Revolori, jako przyjaciele Petera Parkera. Tekst dzieła został napisany przez Johna Francisa Daleya i Jonathana Goldsteina. Pierwszy z wymienionych krótko opisał czego możemy się spodziewać po fabule:

"

To będzie miłe odstępstwo od Petera Parkera, jakiego znacie. Teraz gra go prawdziwy nastolatek i myślę, że to podbija stawkę. Jego licealne zmagania zyskają wagę - wreszcie będą miały znaczenie. "

Chris Evans wyraził też zainteresowanie występem w filmie o Czarnej Panterze. Póki co wiemy, że w tym dziele pojawią się takie postacie, jak Okoye, Monica Lynne, N'Gassi, Wielebny Achebe, W'kabi, Zuri, Erik Killmonger, White Wolf, Królowa Divine Justice, The Man-Ape. Być może do tego grona dołączy jednak Kapitan Ameryka?

Robert Skowronski
Tagi: Kapitan Ameryka