10.03.2017 11:51

Kariera Samuela L. Jacksona w 10 minut

Swoje najsłynniejsze role odtworzył Sam L. Jackson, a partnerował mu James Corden. Zobaczcie komiczny efekt ich starań.

Kariera Samuela L. Jacksona w 10 minut
foto: kadr z wideo

Człowiek, który poprowadził jedne z najdoskonalszych monologów i uczestniczył w najlepszych dialogach w historii kina. Trudno zapomnieć jego kwestie z „Pulp Fiction”, „Django” czy „Nienawistnej ósemki”. Nie tylko w produkcjach Quentina Tarantino, ale i innych, padające z jego ust „motherfucker” należy do najpiękniej brzmiących przekleństw. Każda historia opowiedziana przez Samuela L. Jacksona z miejsca staje się dwa razy bardziej interesująca i pasjonująca, zwłaszcza, że jego siarczysty język nigdy nie nudzi.

Aktor pojawił się w programie „The Late Late Show With James Corden”. Razem z prowadzącym odegrali szereg kilkusekundowych scenek przypominających o najsłynniejszych rolach L. Jacksona. Szybka charakteryzacja i szybki występ, jednak tak bogata filmografia sprawiła, że mamy do czynienia z 10-minutowym wideo. Jest co wspominać i co podziwiać, bo efekt jest wyborny.

Zobaczcie szybką przebieżkę przez niemal całą karierę Samuela L. Jacksona:

Aktora możemy obecność oglądać w takich filmach, jak „Kong: Wyspa Czaszki” oraz „xXx: Reaktywacja”. Z kolei w 2018 roku Samuel L. Jackson ponownie zjawi się jako Nick Fury, ale tym razem w „Avengers: Infinity War”.

L. Jackson w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi skrytykował wybór Brytyjczyków do ról czarnoskórych Amerykanów. Aktor odniósł się do osoby Daniela Kaluuya i obsadzenia go w filmie „Uciekaj”:

"

Jest wielu czarnoskórych brytyjskich aktorów, którzy pracują w naszym kraju, praktyczne bez przerwy. Zastanawiam się jak wyglądałby film, gdyby wystąpił w nim Amerykanin, który rozumie to wszystko. Ponieważ Daniel dorastał w kraju, gdzie przez setki lat było wiele rasistowskich zdarzeń. W Wielkiej Brytanii zostało okołu ośmiu prawdziwych białych ludzi. Więc jakby to wyglądało jakby Amerykanin zagrał tę rolę? Jestem pewien, że reżyser tutaj pomógł. Niektóre rzeczy są uniwersalne, jednak nie wszystkie. "

Za który film najbardziej lubisz Samuela L. Jacksona?

Robert Skowronski